При цьому фахівці прагнуть зрозуміти перспективи видобутку критичної для промисловості сировини.
Нещодавня ситуація з не укладеним українсько-американським договором з видобутку рідкісноземельних металів та інших корисних копалин сколихнула інтерес до цієї теми. Дніпропетровщиною проходить Український кристалічний щит, в якому – безліч корисних копалин. При цьому вони далеко не повною мірою вивчені.
НТУ «Дніпровська політехніка» – провідний український виш у цьому питанні.
Фахівці та студенти політехніки здійснили нову експедицію з вивчення корисних копалин, і не лише.
Про це у НТУ «Дніпровська політехніка» розповіли:
«Професор геології Юрій Хоменко навіть зі страусами легко знаходить спільну мову, а не лише з мінералами, студентами, колегами й вступниками. В цьому легко було переконатися під час геологічної подорожі передмістям Дніпра.
Юрію Тимофійовичу кожен куточок України знайомий точно так, як всі закапелки одинадцяти корпусів Політехніки. Від нього студенти дізналися, наприклад, що саме у нашому регіоні — один з найстаріших згаслих палеовулканів Землі, якому більше ніж 3 млрд років! Він розташований біля села Аполлонівка, недалеко від річки Мокра Сура. Студенти взяли з собою камінці з вулкана, щоб зберегти пам'ять про цей дивовижний куточок.
Що іще?
Досліджували надра Українського кристалічного щита
Вивчали перспективи отримання критичної сировини
Зрозуміли локальні екосистеми розвитку
На цих землях місцеві громади нині розвивають рекреаційні ресурси, зелений туризм, екологічне фермерство, реабілітаційні центри. Ця подорож стала для студентів не лише навчальним досвідом, але й можливістю відчути красу рідної землі, її історію та потенціал. Ми побачили, як гармонійно можуть співіснувати природа, традиції та сучасні технології».
Фото Дніпровської політехніки.