Для артиста Миколи Федосова це вже друге призове місце на фестивалі — 2017 року він теж став третім у заліку. Цього разу він вражав глядачів та суддів фестивалю образом “Мирного воїна” — солдата, який знайшов мир у своєму серці. За словами дніпрянина, атмосфера, яку підтримували на фестивалі артисти, організатори, глядачі створила своєрідний захисний купол.
“Відчувалася потужна підтримка і це створювало можливість повністю віддаватися виступам, щоб дарувати людям яскраві світлі емоції, — зізнався артист. — Цей фестиваль — чудовий майданчик для того, щоб заявити про себе і поспілкуватися з колегами. Повністю задоволений його організацією — все було на гідному рівні”.
Образ “Мирний воїн”, в якому виступав артист, привернув увагу суддів і глядачів ще на відкритті фестивалю у Харкові, його особливо відмічала головна художниця Харківського державного академічного театру ляльок ім. Афанасьєва Наталія Денисова.
Ще одна з суддів фестивалю, режисерка масових заходів, власниця івент-агентства Lagoda event studio, співорганізаторка фестивалів «Петриківський Дивоцвіт» та «День Європи» Олена Лагода відзначила Миколу Федосова як найгалантнішого артиста фестивалю: “Ретельно підібраний грим, костюм і аксесуари: ліхтарик, свистулька, якою артист ненав'язливо привертав увагу глядачів, рушниця, що стріляє мильними бульбашками, капелюх з привітанням — все тонко доповнювало образ «Мирного воїна», — пояснює суддя. — Дуже сподобалася пластика артиста,в якої відчувався високий професіоналізм: Микола застигав, як справжній пам'ятник і вміло витримував паузу”.
Друге місце у номінації зайняв багатократний учасник фестивалю, переможець минулого конкурсу Дмитро Буйвал з Сум. А перемогу з першої спроби здобув дует “У пошуках скарбів” з Кривого Рогу — для Віталія Демчука та Юлії Пахаян це був дебют на фестивалі.
У динамічних жанрах друге і третє місце посіли представниці харківської циркової школи Circusflex Анастасія Титова й Тетяна Сажина відповідно. Вони також брали участь у фестивалі вперше. А переможець Сергій Соловйов у своїх виступах спромігся на найкращий можливий результат — лялькар з Житомира щоразу отримував найвищі оцінки від суддів й набрав 90 балів з 90 можливих.
Шість найкращих учасників розділили між собою призовий фонд у 80 000 грн. Кожний або кожна з призерів у кожній з двох номінацій отримали винагороду: 5 тисяч за третє місце, 10 тисяч - за друге, і 25 тисяч - за перше. А володарка Призу глядацьких симпатій Анастасія Титова отримала сертифікат на покупки в магазинах ТРЦ “Дафі” на суму 1000 грн.
Організатор фестивалю, Всеукраїнська мережа “Дафі” цього року зробила деякі зміни, які стосувалися саме артистів — їм частково компенсували подорож, у перервах між виступами організовували лекції від суддів, майстер-класи від досвідчених учасників та екскурсії у театри. Директорка мережі з маркетингу Наталія Борисова, яка ініціювала створення фестивалю у 2015 році, вважає нововведення успішними.
“Ми хочемо зробити фестиваль більш сучасним, європейським, привабливим для артистів, щоб приїжджали нові учасники з нових місць, відкривали для себе Харків і Дніпро, і відкривали себе для глядачів, — пояснює Наталія Борисова. — Наприклад дует криворіжців увірвався до нас “темними лошадками” й закохав у себе глядачів та суддів. Ми хочемо робити такі відкриття кожного року”.
Дізнатися більше про історію і стежити за новинами Всеукраїнського фестивалю Вуличного мистецтва можна тут:
на сайті http://dnepr.dafi.ua/public-events/v-vseukrajinsjkij-festivalj-vulichnogho-mistectva
Facebook-сторінціhttps://www.facebook.com/streetartfest.ua/
Instagram-сторінці https://www.instagram.com/streetartfest.ua/