Під час вистави в просторі NUMO Work глядачі опинилися за кулісами життя переселенки та на емоційному рівні відчули, що означає вимушений переїзд. Сусідки прийняли нову жительку упереджено, оренда житла була ускладнена стигматизацією переселенців та наявністю маленької дитини, а соціальні виплати зупинили, поки героїня була на роботі.
Однак найбільш зворушливою сценкою для глядачів виявилася історія про те, як стосунки в сім'ї ускладнюються після переживання стресу та відлуння бойових дій. У постановці домашнє насильство було виражене у формі підвищення голосу, погроз та залякування. Саме в цю сценку почали активно втручатися глядачі, як і передбачено форматом форум-театру.
Ґрунтом для солідарності між ВПО та тими, хто нікуди не переїздив, став відбиток, який на близькі стосунки накладають гендерні ролі. Більше двох годин глядачі досліджували можливості розмаїття поведінки чоловіків та жінок у сім'ї.
Історії, що були показані у виставі, створені на основі реального досвіду учасниць майстерні з форум-театру, яку громадська організація “Театр для діалогу” за технічної та фінансової підтримки ООН Жінки та в співпраці з “Громадською палатою України” в Дніпровській області провела в Дніпрі 30 серпня — 2 жовтня.
Форум-вистава відбулася в неділю, а вже в понеділок аналізувати проблеми жінок місцеві активістки разом з представницями ГО “Театр для діалогу” зібралися за круглим столом у дніпровській Центральній міській бібліотеці.
Учасниці та учасники зустрічі ознайомилися з результатами проведення форум-театру в Сєвєродонецьку та Дніпрі, після чого обговорили потреби жінок Дніпровської області, включаючи і жінок-ВПО. Найбільш гострими питаннями на порядку денному стали якісний моніторинг потреб ВПО та інших вразливих груп, а також потреба в координації зусиль між громадськими організаціями, місцевою владою та населенням.
Громадські організації різного профілю, від працюючих переважно для ВПО до профспілок, вирішили координувати зусилля навколо реалізації Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 1325 (2000), яка стосується жінок, миру та безпеки. Учасниці круглого столу знайшли ґрунт для спільних зібрань, обмінялися контактами та запланували створення спільної бази ресурсів, а також спільного інформаційного каналу на регіональному та міжрегіональному рівнях.
Учасниці та учасники круглого столу також розробили рекомендації по роботі з ВПО та жінками для міжнародних організацій та міжфракційної парламентської групи “Рівні можливості”, які були передані адресатам.