Вчора, 15 квітня, в Україні відзначали Всесвітній день мистецтва.
На честь цього профільного свята у Дніпровському Будинку мистецтв провели одразу три цікаві заходи.
Тут відбулася презентація книги Олександра Ратнера «Мій Дмитро Павличко», відкрили нову фотовиставку та провели Великодній захід.
Про це розповіли арт-директор Дніпровського Будинку мистецтв Валентина Слобода та його співробітники:
«ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МИСТЕЦТВА.
Це міжнародне свято мистецтва, що започатковане Організацією Об’єднаних Націй у 2012 році, світова громадськість святкує щорічно 15 квітня.
У цей день в різних країнах організовують різноманітні творчі заходи з усіх видів мистецтв: образотворчого, музичного, театрального, хореографічного, циркового, кіно та фотомистецтва: виставки, концерти, шоу, театральні вистави, кіносеанси тощо.
Основою усіх мистецтв є НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО.
Тож напередодні свята у нашому Будинку мистецтв можна було долучитись до унікальної народної традиції РОЗПИСУ ПИСАНОК. Цього року писанка занесена ЮНЕСКО до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.
У рамках мистецько-патріотичної акції «Створи свою писанку до Великодня» народжувались свої писанки в руках молодого покоління українців.
ЩИРО ДЯКУЄМО МАЙСТРАМ об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв НАТАЛІЇ БЕРЕЖНІЙ, ОКСАНІ ПОХИЛЬКО та ОЛЕНІ БІЛОВІЙ-БРАЙЧЕНКО за вміння створювати диво української писанки та ділитись своїми вміннями з людьми!
Ще у Будинку мистецтв пройшла презентація книги Олександра Ратнера «Мій Дмитро Павличко».
Автор - відомий поет, письменник, перекладач, науковець. Із Дмитром Васильовичем їх єднала велика дружба упродовж майже півстоліття та спільна творча діяльність!
Нова книга - унікальна, тут найширше коло спілкування Д.Павличка з видатними людьми за його життя,він і сам був таким. А ще рідкісні фото,документи,спогади, і, звичайно, поезії.
Також у нашому Будинку мистецтв було відкриття персональної фотовиставки «СВЯТА МОЯ ЗЕМЛЯ» підполковника капеланської служби Національної гвардії України АНДРІЯ КАРПЕНКА».
Фото – Будинок мистецтв