Перед відкриттям провели бої на японських катанах, а всі бажаючі могли сфотографуватись у незвичайній фотозоні.
Про підготовку цієї виставки у Дніпропетровському історичному музеї імені Яворницького Міський сайт уже повідомляв. Для всіх гостей на виставці підготували цілу низку сюрпризів.
Видовищним став пролог відкриття. Члени Дніпровського товариства японської культури "Fudoshinkan" підготували кілька яскравих боїв із традиційного фехтування на катанах. Зрозуміло, бої були імітаційними і під час них ніхто не постраждав.
А потім було відкриття виставки, про яку розповіли в історичному музеї:
«В історичному музеї до 170-річчя Д. Яворницького відбулось відкриття виставки «Легенди каменю та сталі: історія холодної зброї».
На відкриття завітали і козак-характерник, і друзі з ВУЗів-партнерів, і самураї, і автори виставки, і середньовічні лицарі-фехтувальники, і гості з облради, і дуже багато шанувальників музейного мистецтва!
Від початків свого існування задля реалізації потреб у житті, безпеці та їжі людство створювало та використовувало різноманітну зброю та засоби захисту. Не виключенням були й українські терени, що від найдавніших часів стали фронтиром, ареною боротьби за владу, волю та виживання. Від зброї кам’яної доби і залізних мечів скіфів до сталевих шабель козаків – кожен історичний період вплинув на військову спадщину українського народу. Зброя тут ніколи не була лише інструментом війни – вона символізувала гідність, мужність, прагнення до свободи, боротьбу за ідентичність.
На виставці представлено понад 200 предметів із музейної колекції зброї (приватні колекції О. Поля, В. Левенсона, М. Миклухо-Маклая та ін.), що формувалася ще в ХІХ ст. З-поміж експонатів – мечі, шаблі, палаші, бойові сокири, алебарди, ножі, кинджали, шоломи, кіраси, кольчуги – унікальне озброєння не лише з України, але і Японії, Персії, Індії, Західної Європи, народів Африки й інших регіонів Світу. На Вас чекають цікаві історії розвитку зброї та обладунків від кам’яної доби до кінця ХІХ ст.
Під час відкриття на гостей чекав захоплюючий двобій від клубу історичного фехтування Combat raptor (Дмитро Шахов і Ярослав Гураль).
Виставка працює: з 16 квітня по 31 грудня 2025 р. кожного дня, крім понеділка, з 10.00 до 16.00 години».
Особливо гостей приваблювала яскрава фотозона, підготовлена відділом археології музею. Від охочих сфотографуватися на тлі стародавніх обладунків не було відбою!
Фото – відділ археології історичного музею.