Сотні городян в єдиному пориві вийшли на збирання шкідливої комахи, яка знищує все на своєму шляху.
Міський сайт вже повідомляв про сплеск популяції сарани, яка пожирає на своєму шляху все рослинне. В Україні оголошено особливий режим боротьби із цим шкідником. А у Дніпрі масово помічають перші загони з величезної армії, яка вже завдала великих збитків у Запорізькій області.
Вчора відома зооволонтерка Вероніка Конькова (яка займається порятунком птахів) закликала городян сарану не просто знищувати, а збирати для годування птахів:
«Дніпро!Сарана!
Якщо в вас є можливість збирати у пластикові пляшки чи пакети, і складати в морозилку - робіть це!
Це чудовий корм для комахоїдних птахів та тварин.
Прийму в необмежених кількостях, і доправлю тим, кому потрібно. Ну і собі залишу трошки...».
Тему підхопили соцмережі, і багато городян кинулися на збирання сарани!
Так, ця комаха дуже багата на білки і поживні речовини. Її дуже люблять птахи, включаючи найдрібніших. Як із величезною сараною героїчно розправляються горобці, можна побачити тут.
Але запасатися сараною для годування птахів тепер не треба. Вероніка Конькова попросила всіх ентузіастів припинити збирання цих комах з наступної причини:
«Відбій!. Є відомості, що почались масові обробки інсектецидами. Тож для годування сарана зараз дуже небезпечна, нажаль....».
До речі, сарана як гастрономічний делікатес улюблена не лише птахами, а й мільйонами гурманів.
На Сході, в Африці та Латинській Америці її давно вживають у їжу. Кажуть, правильно приготовлена сарана за смаком як курка або копчений оселедець. А борошно із сушених комах має горіховий присмак. Вчені вважають сарану їжею бідного
Як приготувати сарану та які є рецепти страв з неї (екзотичні на перший погляд, але цілком придатні на будь-якій кухні), можна прочитати тут.