Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
09.07.2025

В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців

В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців

Встановлені законом розміри прожиткового мінімуму в Україні сильно відрізняються від його фактичного рівня, цей показник необхідно реформувати.

Про це розповіла перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Що дуже важливо, щоби програми з підтримки бідності були справді дієвими, треба вирішити проблему прожиткового мінімуму. Ви знаєте, що сьогодні законом у нас встановлено декілька розмірів прожиткових мінімумів (для працездатних, для дітей, для пенсіонерів)", - сказала вона.

За словами Марчак, ці розміри достатньо сильно відрізняються від фактичного рівня прожиткового мінімуму, який є відповідно до розрахунків міністерства. Вона наголосила, що фактичний рівень прожиткового мінімуму має бути принаймні в два рази більшим, ніж те, що встановлено законом. Це означає, що нам сам показник прожиткового мінімуму має бути реформованим.

"Є законодавча ініціатива, зареєстрована в парламенті. Але ми розуміємо, що процес трансформації законодавчо встановленого прожиткового мінімуму буде тривалим. І тому зараз ми пропонуємо на даному етапі від нього відв’язатися", - сказала заступниця міністра.

Вона зазначила, що зараз слід використовувати інший показник, який буде індикатором того, що родина потрапила чи не потрапила за межу бідності.

"У європейських країнах воно працює так. Є певний показник, бенчмарк - наприклад, 7 000 гривень, грубо кажучи. І якщо сукупний дохід на одну особу в родині нижчий за цей показник, то це означає, що ця людина фінансово не витягує, їй потрібно допомогти", - сказала Марчак.

Прожитковий мінімум - це вартісна оцінка споживчого кошика, що містить мінімальні набори продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, необхідних для збереження здоров'я людини і забезпечення її життєдіяльності. Загальний показник прожиткового мінімуму в Україні нараз складає 2920 грн, для працездатних осіб – 3028 грн. Для дітей до 6 років його розмір визначено на рівні 2563 грн, від 6 до 18 років – 3196 грн, для осіб, що втратили працездатність – 2361 грн.



УНІАН »


Дивлячись  (16.07.25 12:53): «В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців»…
Це, дивлячись на яких українців…
Відповісти | З цитатою
Сергій  (12.07.25 14:38): Яке житло можна орендувати за такий "прожитковий мінімум"?
Про комунальні послуги, харчування, одяг, взуття, транспорт, зв'язок навіть не згадую.
Відповісти | З цитатою
Печник  (10.07.25 16:09): Отменить и запретить "Прожиточный" и всякий "Минимум"! Відповісти | З цитатою
мда  (10.07.25 04:43): Есть ощущение, что после подобной реформы этот некий "показатель" будет ещё ниже прожиточного минимума. Відповісти | З цитатою
1  (10.07.25 03:40): Ничего не измениться как выживали в последние лет 10 так будут дальше выживать. А хотелось бы просто пожить Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності