Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
09.07.2025

ОЗХЗ підтвердила використання хімічної зброї на Дніпропетровщині у лютому 2025 року

ОЗХЗ підтвердила використання хімічної зброї на Дніпропетровщині у лютому 2025 року
Протигаз / © pixabay.com

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання хімзброї вздовж лінії зіткнення на Дніпропетровщині у лютому 2025 року.

Про це йдеться на сайті Організації із заборони хімічної зброї.

У заяві ОЗХЗ підтвердили наявність токсичної хімічної речовини — сльозогінного іританту (CS-газу), забороненого до використання як зброя згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї.

Залишки речовини виявили у зразках ґрунту й рослинності з місця обстеження, а також в уламках FPV-дрона.

"Згідно з ОЗХЗ, застосування сльозогінних агентів, як засобу ведення війни, заборонене", — йдеться у повідомленні.

Після отримання звіту 20 червня 2025 року Постійне представництво України попросило розсекретити повний текст і оприлюднити його серед усіх держав-учасниць Конвенції, а також на офіційному сайті ОЗХЗ.

"Це вже третій підтверджений інцидент, і він підкреслює нагальну необхідність посилити дотримання положень Конвенції про хімічну зброю. Як ніколи раніше, міжнародна спільнота повинна залишатися пильною у захисті давньої норми проти застосування хімічної зброї в будь-якому контексті", — написали на сайті ОЗХО.

Перший звіт з підтвердженням використання хімічної зброї ОЗХЗ опублікували у листопаді 2024 року, другий — у лютому 2025 року.

Україна звернулась до ОЗХЗ з проханням розслідувати можливе використання військами РФ токсичних хімікатів на фронті

8 липня Україна знову звернулася до Організації із заборони хімічної зброї з проханням розпочати розслідування щодо можливого застосування Росією токсичних хімікатів на фронті.

Ініціатива з'явилася після заяв нідерландської та німецької розвідок про наявність доказів широкого використання Росією заборонених засобів у зоні бойових дій. Очільник організації Фернандо Аріас заявив, що в контексті частого застосування небезпечних речовин, ОЗХЗ посилить моніторинг ситуації вздовж лінії фронту. Він закликав країни-члени обговорити пропозицію України, оскільки для запуску повноцінного розслідування потрібна підтримка більшості.

Україна просить створити незалежний і неупереджений механізм, який зможе не лише збирати докази, а й виявляти причетних до застосування хімічної зброї. Наразі в ОЗХЗ офіційно не прокоментували ініціативу.

Згідно з даними нідерландської військової розвідки, щонайменше три українські військові загинули внаслідок дії хімічних речовин, ще понад 2 500 людей мали симптоми ураження токсинами. США ще у 2023 році звинуватили Росію у використанні хлоропікрину — хімікату, токсичнішого за звичайні засоби для розгону натовпу. Москва звинувачення відкидає.

У березні 2025 року підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту розвідки Сил підтримки ЗСУ зафіксували 767 випадків застосування армією РФ боєприпасів, що містять небезпечні сполуки.

В квітні у Головному управлінні розвідки Міноборони заявляли, що на лінії бойового зіткнення, зокрема у Запорізькій області в районі населеного пункту Щербаки, дедалі частіше фіксуються випадки застосування окупантами боєприпасів з отруйним газом.



UA: ДНІПРО »

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності