Причину цього феномену пояснив відомий дніпровський біолог.
Міський сайт неодноразово розповідав про те, як часто і подекуди несподівано життя наших героїв на передовій перетинається з тваринним світом.
І мова – не лише про кішок та собак, які допомагають нашим воїнам у суворому побуті.
Але й про диких тварин, зустрічі з якими на фронті особливо дивовижні.
Щодня стикаються наші воїни та з комахами. На жаль, це найчастіше не найприємніші сусіди...
Але останнім часом в окопи та бліндажі українських воїнів зачастили незвичайні гості – жуки-олені, які внесено до Червоної книги України.
Про причини такої незвичайної навали і про те, чим вона викликана, розповіли в ЮА Енімалс:
«Червонокнижні жуки-олені оселяються у бліндажах військових.
Про це розповідають самі бійці.
«До нас у бліндаж постійно залітають жуки-олені. За третій день вже штук 20 виніс», — поділився військовослужбовець 56 бригади Сергій Гнезділов.
Доцент кафедри географії Дніпровського національного університету Вадим Манюк розповів, що жуки таким чином можуть шукати притулку, коли їхній дім зруйновано.
«Коли вигоряють посадки після обстрілів, там нічого живого не лишається, передусім від дерев. Тоді ці жуки просто втрачають своє місце існування. Це ж лісовий вид — вони живуть у лісах або в дубових посадках. І можуть шукати притулку, у тому числі в бліндажах, бо там хоч якась деревина, хоч якось пахне дубом», — сказав Вадим Манюк.
Боляче читати, як рідкісні беззахисні створіння намагаються знайти притулок в останньому місці, що нагадує їм ліс. Ми б не хотіли для цих красенів такої долі. Як, власне, і для інших живих створінь. Проте вважаємо, що всі наслідки злочинів росії проти екології потрібно фіксувати і не давати забути про них.
Про шкоду нашим заповідникам в окупації ви можете прочитати в тексті UAnimals Media «Заповідники в окупації: як росіяни риють цілинний степ і викрадають рідкісних тварин» в коментарі. Читайте, щоб пам’ятати!».