Бригади Нікопольської станції екстреної медичної допомоги першими приїжджають на місця ударів армії рф, аби врятувати поранених. Російські війська у 10-15 кілометрах від міста через водосховище, працювати доводиться при загрозах повторних атак, розповідають медики "швидкої".
10 квітня внаслідок удару дронами-камікадзе поранення дістали 12 місцевих жителів. На місце атаки, разом з лікарями, виїхали кореспонденти Суспільного.
10 квітня війська РФ вдарили по Нікополю. Бригади швидкої виїхали на виклик у центр міста — російська армія вдарила по ринку дроном-камікадзе. Лікарям повідомляють: у момент атаки там були десятки людей.
По прибуттю на місце, медики побачили трьох поранених, які лежали на землі. У найтяжчому стані 82-річний продавець меду — уламок дрона влучив йому в голову.
Трьох потерпілих доправили до міської лікарні, розповідає парамедик виїзної бригади Артур Кондратенко. Каже, у всіх осколкові поранення.
"У момент прибуття було виявлено, що у нього травма голови, лобної ділянки та осколкове поранення. Окрім нього було ще двоє пацієнтів, які були в середньому стані тяжкості. І через подальшу загрозу дронів та явну загрозу дрона-камікадзе було прийняти рішення госпіталізувати всіх трьох", — сказав медик.
Усього внаслідок цієї дронової атаки армії рф по Нікополю зазнали поранень 12 людей, розповідає завідувачка Нікопольської станції екстреної медичної допомоги Валентина Марченко.
"Одного потерпілого привезли до нас попутним транспортом, його поки оглядала тут бригада і одна бригада виїхала туди на місце події і там виявилося аж троє потерпілих одномоментно, виїхала ще одна бригада на допомогу їм і таким чином працювало три бригади одномоментно", — розповіла вона.
На місці пораненим допомагала Ірина Чекан. Лікарка каже: працює на станції понад 10 років. Відколи російські військові обстрілюють Нікополь, майже щодня виїжджають надавати допомогу пораненим, додає Ірина. Армія рф у 10-15 кілометрах через водосховище, від оголошення тривоги до вибухів — одна-дві хвилини.
"У нас і так екстрена служба, ми і так виїжджали на всі екстрені виклики, зараз просто додалась психоемоційне перенавантаження, що більше переживаєш, коли діти, літні люди в своїх домівках", — зазначила вона.
Жінка каже, після повернення на станцію з місця атаки, бригада одразу готується до нового виїзду.
"Після того, як на базу приїжджає машина, її обробляють, щоб була машина готова до наступного виклику", — розповідає вона.
Парамедик Іван Чувпило показує авто, на якому команда виїжджає на виклики. Каже: тут є все необхідне, аби реанімувати людину ще до приїзду в лікарню.
"Транспорт обладнаний всією технікою на сьогоднішній день, , тобто, дефібрилятор, апарат ШВЛ у нас є, кардіограф", — каже парамедик.
Від початку повномасштабної війни бригади екстреної медичної допомоги Нікополя здійснили близько 1100 виїздів на виклики після обстрілів. Допомогу ж надали майже 700 пораненим, каже завідувачка станції. Додає: 63 людини врятувати не вдалося.