Вперше за 11 місяців індекс очікувань ділової активності перевищив нейтральний рівень, сягнувши 51.8. Цьому сприяли стійкий споживчий попит, нарощення виробництва та стабілізація енергозабезпечення.
Бізнес відновив позитивні оцінки своєї діяльності, демонструючи гнучкість, оптимізм та адаптивність до складних умов, викликаних повномасштабною війною. Про це пише УНН з посиланням на Національний банк України.
У березні 2025 року індекс очікувань ділової активності вперше за 11 місяців перевищив нейтральний рівень і становив 51.8 порівняно з 46.9 у лютому 2025 року (52.0 – у березні 2024 року). Каталізаторами позитивного впливу на очікування підприємств усіх секторів були наступні фактори:
В свою чергу, стримуючими чинниками залишалися посилення обстрілів критично важливих об’єктів, курсові та інфляційні очікування, дефіцит кваліфікованих кадрів.
Щомісячне опитування підприємств проводилося з 05 до 24 березня 2025 року. В ньому взяли участь 529 підприємств.
Серед опитаних підприємств 43.1% – компанії промисловості, 26.5% – сфери послуг, 25.3% – торгівлі, 5.1% – будівництва; 29.7% респондентів – великі підприємства, 27.4% – середні, 42.9% – малі.32.3% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції, 9.1% – лише експортні операції, 17.4% – лише імпортні операції, 41.2% – не здійснюють зовнішньоекономічні операції.
Варто звернути увагу, що результати опитувань відображають лише думку респондентів – керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.
Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко повідомив, що для звільнення від оподаткування необхідно подати заяву та низку документів. Але для цього демобілізовані ФОП мають лише 10 днів. Встигнути в цей термін важко, тому податкова працює з Мінфіном та Міноборони над збільшенням цього терміну.
Верховна Рада підтримала помʼякшення умов кредитування для фермерів, чиє майно залишилось в окупації. За це рішення проголосувало 273 народних обранці.