Пізнавальною та корисною стала екскурсія до пам'ятника історії національного значення – Богородицької фортеці.
Нагадаємо, що земляні вали цієї давньої фортеці збереглися на околиці Дніпра, у селищі Шевченка. До війни розглядалися плани та проекти відтворення на цьому місці частини стародавньої фортеці.
А поки що ці плани відкладені на майбутнє, у це місце періодично проводять екскурсії.
Чергову з них було проведено науковою співробітницею Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького Іриною Ревою. Екскурсія виявилася і пізнавальною, і корисною. Її учасники задонатили відомому волонтеру Псу Коксу, який від початку повномасштабної війни купує машини для ЗСУ. Можливо, саме ці донати допомогли придбати вже 15 автомобіль!
Про екскурсію в історичному музеї розповіли:
«Члени гуртка "Астрономічна Лабраторія" Слобожанського центру культури та дозвілля "Слобожанський" ССР під керівництвом наукової співробітниці ДНІМ Ірини Реви відвідали пам’ятку історії національного значення - Богородицьку фортецю, збудовану на місці, де науковці виявили більш раннє козацьке поселення XVI ст. Самар.
Прогулялись по збережених валах і бастіонах фортеці, яким уже понад 300 років. Відвідали місце, де діяв старовинний перевіз через р.Самару, та місце козацького шинка. Розіграли сценку з викраденням в купця "мошни" з грошима, яку грабіжник намагався зрізати загостреною монеткою ("злодійські" монети знайдені археологами на території шинка). Спробували утворити живу скульптуру "козацька піч". Провели майстер-клас із виготовлення монет меншого номіналу з монет більшого номіналу шляхом їх розрізання навпіл та на чотири частини (в часи, коли монети були зі срібла та золота, таке практикувалось). За власною ініціативою діти також виліпили з ґрунту модель печі та виготовили з фольги репліки на царські монети-"чешуйки". Відвідали місце розташування Богородицької церкви та познайомилися із розмаїттям знайдених на теренах фортеці натільних хрестів.
Особливе задоволення юні краєзнавці отримали від процесу вироблення персня-печатки та створення відбитків на розігрітому воску, паралельно вивчаючи зображення адміністративних й індивідуальних печаток, вміщених у "Каталозі старожитностей доби пізнього середньовіччя містечка Самарь та Богородицької фортеці". Гортаючи каталог та порівнюючи предмети ХVI-XVIII століть із сучасними, учасники подорожі намагалися уявити, яким було життя мешканців нашого краю у давнину.
Екскурсія проведена на волонтерських засадах, зібрані донати передані Псу Коксу на 15 авто для ЗСУ».
І, як повідомила Ганна Теряник, 15-те авто для ЗСУ вже придбано, машина їде до нашого міста.
Фото історичного музею та Ганни Теряник