Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
27.03.2025

Поранення, 7 годин евакуації та 5 операцій. Історія захисника Михайла, який лікується у реабілітаційному центрі Дніпра

Поранення, 7 годин евакуації та 5 операцій. Історія захисника Михайла, який лікується у реабілітаційному центрі Дніпра

Михайлу 38. Він родом із села Мишин, що на Івано-Франківщині. До повномасштабної війни працював ветеринаром, опікувався сільськогосподарськими тваринами – коровами, кіньми, свинями та вівцями.

2 лютого 2024 року отримав повістку і став до лав ЗСУ. Вирішив не ховатися від призову, бо, як сам каже, «Краще я зараз, ніж мій син потім». Опинився в саперному батальйоні, брав участь у розмінуванні Харківщини та виконував обов’язки бойового медика. Коли ситуація на фронті змінилася, Михайло потрапив до штурмового підрозділу на Курському напрямку. Там і отримав поранення.

«На початку року, 7 січня, штурмували бліндаж. Завданням було закріпитися на рубежі. Впоралися. Але я дістав кульове поранення – автоматна черга роздробила кістку ноги. Евакуація тривала сім годин. Мені допомогли знання тактичної медицини – самостійно регулював тиск турнікета, поки не дістався до лікарів. Завдяки цьому зберіг кінцівку», – розповідає Михайло.

Захисник переніс п’ять операцій. Зараз проходить курс лікування в реабілітаційному центрі Дніпра.

«Поки що пересуваюся на милицях, але сподіваюся, що скоро буду вже без них. Прогрес є. Раніше міг спати тільки на спині, а зараз уже можу лежати так, як мені зручно. Нога згинається, можу поворушити пальцями», – ділиться захисник.

Фізична терапевтка Тетяна продовжує працювати з Михайлом над відновленням рухливості. У програмі — вправи для зміцнення м’язів, поступове навантаження на ногу та роботу над координацією. Головна мета – перехід з милиць на тростину, а потім і повноцінна ходьба.

«Ми прагнемо, щоб Михайло став якомога самостійнішим, хочемо збільшити амплітуду руху та силу. І вже досягли певних результатів – амплітуда руху в лівому колінному суглобі збільшилася на 30 відсотків. Проте поки що важко сказати, коли Михайло зможе вільно ступати на ногу – це залежить від того, як швидко зростеться кістка. Це довгий процес», – зазначає Тетяна.

Унікальність лікування захисників у нашому місті в тому, що після операцій з ними одразу починають працювати фахівці реабілітаційного центру Дніпра. Команда — мультидисциплінарна, а для кожного воїна в залежності від потреб розробляють індивідуальну програму.



Прес-служба Міської ради »

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності