За чистотою атмосфери у нашому місті громадської організації «Сейв Дніпро» тепер допоможе стежити профільне міністерство.
Нагадаємо, що ГО «Сейв Дніпро» вже не один рік веде боротьбу проти підприємств, які отруюють усіх нас шкідливими викидами. У цьому громадські діячі активно контактують у державними структурами, які мають контролювати такі викиди.
І ось – ще один важливий крок у цій роботі. Організація «Сейв Дніпро» підписала Меморандум про співпрацю з профільним Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.
Що це дасть усім жителям Дніпра, у «Сейв Дніпро» повідомили:
«25 березня ГО Save Dnipro та Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підписали Меморандум про співробітництво.
Голова ГО SaveDnipro Iрина Черниш нагадала, що наша співпраця з Міндовкілля триває вже багато років. За цей час у взаємодії з Міністерством реалізовано кілька масштабних проєктів.
Зокрема:
створено шаблон скарг на забруднення довкілля, який дозволяє користувачам чат-боту SaveEcoBot сформувати скаргу до владних органів у кілька кліків;
налагоджено збір та передачу даних моніторингу радіаційного фону з системи SaveEcoBot в систему ЕкоЗагроза;
у складі української делегації на світовій кліматичній конференції СОР29 ми організували показ VR ролика про шкоду, завдану росіянами українському довкіллю.
Мета продовження співпраці – розвиток ефективного співробітництва у всіх напрямках діяльності, які є спільними для міністерства та ГО SaveDnipro. А це моніторинг якості атмосферного повітря, моніторинг радіаційної обстановки, компенсація збитків постраждалого від наслідків війни українського довкілля, цифровізація адміністративних послуг тощо.
Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко, який підписав Меморандум від Міндовкілля, зазначив, що залучення громадських організацій і тісна співпраця з громадськістю відповідають букві і духу Орхуської конвенції, яку ратифікувала Україна. А експертиза та навички громадських організацій часто є критично необхідними для розв’язання окремих питань в умовах обмежених ресурсів держави.
Ми щиро вдячні Міндовкіллю за готовність до співпраці. Адже реалізація багатьох природоохоронних ініціатив залежить від позиції та сприяння профільного міністерства. Маючи спільну мету, разом ми можемо досягти більшого!».