На Дніпропетровщині 23 березня на волю випустили майже 1500 кажанів. Їх впродовж зими рятували волонтери з покинутих будівель, горищ, осель місцевих жителів та з підвалів Дніпра та області.
Як фахівці доглядали за хижаками та що кажуть учасники про таку ініціативу — читайте у матеріалі Суспільного.
Фахівчиня центру реабілітації рукокрилих Анастасія Вовк розповідає, до них звернувся чоловік, який помітив велику колонію тварин в обшивці балкона багатоповерхівки в Дніпрі.
"Ми порадили почекати до весни. Він трошки почекав, але потім він викликав ДСНС вилучити цих тварин все ж таки взимку", — розповідає вона.
Додає, взимку руйнувати житло кажанів не можна, адже тварина може загинути.
"Ці тварини є червонокнижними, то ми не можемо нехтувати тим, що просто їх випустити взимку, тому що в них немає їжі, оскільки всі кажани України є комахоїдними", — каже вона.
Зимували кажани у центрі реабілітації в Харкові і у волонтерів. Ольга розповідає: декілька сотень рукокрилих три місяці були в неї вдома — ночували в окремому холодильнику. Тварин волонтерка підгодовувала та за потреби лікувала.
"Кажани, то не є гризуни, вони є рукокрилими, нічого не псують, не гризуть, жодні хвороби повітряно крапельним шляхом, які б були небезпечними для людей, не переносять", — каже волонтерка Ольга Ченцова.
До випуску кажанів долучилися 300 людей, кажуть волонтери. Найстарша з учасниць — 89-річна Валентина.
"Рада, що випустили їх на волю, що вони полетять і будуть наші поля обробляти", — розповіла жінка.
"Мені сподобалась така ідея, що ми можемо разом з дитиною випускати кажанів, ми такого ніколи не робили, кажанів у руках не тримали", — розповідає учасник заходу Артем.
Випускають кажанів у сутінках. У цей час вони можуть легко знайти собі їжу, кажуть у центрі реабілітації рукокрилих. Хижаки прямуватимуть до найближчого лісу, а далі розлетяться областю.
по части естественного отбора. Відповісти | З цитатою