15-річний Антон Куцугуб уже пів року навчається у ПТУ № 2 у Дніпрі. Хлопець хоче стати верстатником ЧПК.
«Прийшов із чітким розумінням, що далі хочу працювати за професією, ба більше, на ринку праці моя справа — затребувана, і я отримуватиму гідну зарплату. Тут сучасні ПК, обладнання, і навчання безкоштовне», — ділиться Антон.
Він та учні, які здобувають професію верстатників широкого профілю, пройшли так званий «екватор» навчання на першому курсі.
«Тож сьогодні із викладачами вирішили провести для них свято професій, щоб учні могли продемонструвати теоретичні знання — були завдання на логіку. Було і практичне завдання: вони робили програму за кресленням, яке отримали. Також діти, які навчаються на верстатників широкого профілю, самостійно робили заготовки цієї деталі», — розповіла викладачка спецтехнології верстатників з програмним керуванням ПТУ № 2 Ольга Столярова.
Найскладніша складова — практична. На сучасному обладнанні майстер виробничого навчання верстатників з ПК Антон Амелін допомагає запрограмувати обладнання, щоб воно видало готову деталь.
«На перший погляд це легко, але треба послідовність та уважність, щоб запрограмувати обладнання. Опісля введення даних за декілька хвилин вийде деталь типу «вал»», — прокоментував майстер.
Оператори верстатів з програмним керуванням та верстатники широкого профілю на ринку праці затребувані.
«Ці дві професії з направленням до машинобудівної галузі. У нас регіон машинобудівний, заводів дуже багато, великих і малих підприємств. Заробітна плата суттєва. Від 30-40 тисяч гривень на місяць. Верстатники широкого профілю працюють вже після другого курсу, після проходження виробничої практики. На виробництві вони отримують другий розряд. Оператори верстатів ЧПК можуть працювати на початку третього курсу. А під час практики вони отримують теж другий розряд», — каже старший майстер ПТУ № 2 Олександр Сиротченко.
Нагадаємо. У вересні 2024 року ПТУ № 2 оновили. Спільно з «ІНТЕРПАЙП НТЗ» створили Майстерню верстатників. Це навчально-практичний центр із сучасним обладнанням. Місто відремонтувало приміщення майстерні. Коштом «ІНТЕРПАЙП НТЗ» для майстерні придбали три верстати з програмним керуванням та комп’ютерну техніку.
Станочный парк практически нигде не обновляется - станки 50-ых годов.
Современные ЧПУ можно встретить разве что на Интерпайпе, потому что это единственный завод в городе, который условно можно сказать, что построили практически с нуля.
Про ЗП от 40 000 грн это звиздеж. Столько зарабатывают те кто одновременно обслуживает несколько станков и работает по 12 часов каждый день. Відповісти | З цитатою