В одному з притулків на Дніпропетровщині живе майже 1000 собак та котів з декількох областей України. За словами засновниці прихистку Тетяни Заєвої, за останні декілька років кількість охочих забрати тварин додому зменшилася в рази.
Деякі з її вихованців за все життя не бачили нічого, крім вольєра, розповідає Суспільне Дніпро.
Один із найбільших притулків для тварин Дніпропетровщини — переповнений. Наразі в ньому мешкає близько тисячі собак та котів, і кількість збільшується щотижня. З лютого 2022-го люди майже не забирають тварин додому, розповіла працівниця прихистку Тетяна Тишакова. За її словами, деякі чотирилапі живуть у вольєрах з народження.
"Перед Великоднем викинули на звалищі новонароджених цуценят. І викинули в смітник. Є в нас і "лисенята" — в лісі знайшли, привезли нам. І "вольєрята" — з вольєрів витягнули, вони там гинули", — розказала жінка.
Засновниця прихистку Тетяна Заєва додала: близько пів року в притулку мешкає лабрадор на прізвисько Міша. В липні вкрай худого та виснаженого собаку знайшли посеред дороги біля закладу. Тварина, додала вона, була сильно поранена.
"Кільцями під грудиною, на спині, під шиєю були дуже глибокі порізи. Мабуть, як ліска якась, чи може ножами його різали. Його десь хтось мучив, а потім або він сам утік, або його викинули", — пояснила Тетяна Заєва.
Тоді Мішу одразу повезли до ветлікарні, пригадала зоозахисниця. У стаціонарі собака пробув понад місяць.
"Він жив у нас із декількома хвостиками, став на них агресувати. Зараз він сам, але до людей він дуже ласкавий, гарний хлопчик. І також шукаємо йому сім’ю, він буде гарним членом родини", — розповіла волонтерка.
Двоє бельгійських вівчарок — 11 та 9 років — потрапили до притулку п’ять місяців тому. Тетяна зазначила: власники покинули собак напризволяще. Виснажених та зголоднілих вівчарок підібрав небайдужий чоловік. Однак нещодавно його мобілізували, а тварин передали до притулку.
"Саме домашні дуже тяжко переживають усе це. І ще старенький, якому 11 років, у нього є проблеми з задніми кінцівками, і також треба їхати в лікарню, бо він падає на задні лапи. В них такий доволі великий вік, їх ніхто зовсім не хоче брати до родини", — бідкається засновниця притулку "Улюблена дворняга".
Тетяна відкрила прихисток 12 років тому. Тоді майже одразу сюди потрапив собака на прізвисько Фокус. Жінка жаліється: за весь цей час ніхто не схотів забрати тварину додому.
"Він дуже контактний, він буде ходити за своїм господарем, "хвостик". Це дуже боляче. Вже три собаки цього року старенькі пішли з життя, і так вони і залишилися в притулку від самого початку і провели в ньому все життя", — розповіла зоозахисниця.
За її словами, від початку повномасштабної війни кількість тварин у притулку збільшилася вдвічі. Їх привозять ледь не щодня.
"Притулок — це безвихідь. Тому що ці тварини б загинули і валялись би на вулицях мертві. І люди б на це дивилися. А притулок — це єдиний прихисток, який є. Але тут зовсім не гарно. Притулок — це як тюрма для них", — пояснила жінка.
Через велику кількість тварин притулок накопичив борги, додала Тетяна. Як вона розповіла, зараз немає коштів оплатити лікування у ветклініках та побудувати нові, тепліші вольєри.
Ну примерно можно еще и по ФИО волонетреки поискать.
но КМК гораздо проще реквизиты НАПЕЧАТАТЬ
приют "Любимая дворняга".
по способу помощи - в Монобанке оказалось весьма просто зайти в раздел "інші виплати" "благодійність" набрать "Happy paw" и мои 200гривен ушли на приют.
Присоединяйтесь, горожане! Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
Реально поддержу, неужели тяжело дать Р/с приюта - пусть те граждане кто любит животных, но по разным причинам не может взять домой, будут иметь возможность помочь на питание и прочие расходы. Відповісти | З цитатою
А тут вам прошлись по ушам, вы решили немного поднять самооценку и раз в жизни сбросить 10 грн. Ну, как сбросить?.. - сделать вид, что вы хотите, но не хватает реквизитов. Отлично придумано: и уже не чувствуешь себя г..ном, и денег не потратила
А, может, вы те же проплаченные зазывалы, которые дополняют рекламу из статьи и таким образом пытаетесь подбить людей на платежи? Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2