У центрі Дніпра двоє бездомних чоловіків два тижні мешкають на зупинці громадського транспорту.
Місцеві жителі розповіли Суспільному: поводяться безпритульні не агресивно, проте постійно вживають алкоголь та смітять.
Зупинка розташована навпроти коледжу культури. Завідувачка театрального відділення Тетяна Поляк сказала: безпритульні чоловіки до людей не чіпляються, проте створюють певний дискомфорт для оточуючих.
"Викладачі скаржаться... І люди, які на зупинку підходять, вони не можуть нею користуватися", — зазначила вона.
Марина працює неподалік, щодня проходить повз зупинку і бачить бездомних.
"Зрозуміло, що так не повинно бути, ну хтось цим повинен займатись. Влада, мабуть", — сказала жінка.
Для допомоги безхатькам у місті працює соціальний патруль. Завідувач відділення для бездомних людей Сергій Соломаха зазначив: чоловіків, які живуть на зупинці, не бачили. Після звернення Суспільного патруль приїхав провести бесіду з ними, проте їх на місці не було. В подібних випадках, додав Сергій, людям пропонують прихисток.
"Ми беремо їх на облік: вони можуть у нас ночувати, отримати гарячу їжу, комплексне харчування та при бажанні можуть переодягнутися", — розповів він.
За його словами, спеціальний центр допомоги безпритульним розрахований на 60 осіб. Там люди можуть переночувати, працівники допомагають з отриманням медичних послуг, відновленням документів та працевлаштуванням.
Сергій Соломаха додав: соціальний патруль ще повернеться на зупинку, аби спробувати допомогти бездомним чоловікам.
Безхатьки - люди без житла. Відповісти | З цитатою