19 листопада – 1000 днів від початку повномасштабної війни. Представники керівництва області, силових структур, військові та рятувальники вшанували тих, хто загинув, відстоюючи рідну землю.
Пообіді – організували перегляд документального фільму. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.
Зранку провели пам’ятну церемонію. Запалили лампадки, поклали квіти до меморіалу, схилили голови в хвилині мовчання. Духовенство провело молебень.
«Сьогодні згадуємо Героїв, які віддали своє життя за незалежність країни. Аби ми могли жити під мирним небом. Вдячність всім, хто продовжує боронити рідну землю, – сказав перший заступник начальника ОВА Андрій Кульбач. – За ці 1000 днів ми стали сильніші та згуртованіші. Витриваліші, патріотичніші. Ми зрозуміли, наскільки любимо свою країну».
До важливої дати у Дніпрі влаштували спецпоказ документального фільму «Володарі неба 2. На межі». Запросили молодь, ветеранів, амбасадорів проєкту ТитаниUA, рятувальників, правоохоронців.
«Війна триває 10 років. Але саме ці 1000 днів показали, наскільки ми сильні разом. Сьогодні захищаємо нашу свободу і незалежність. Пам’ятаємо, якою ціною. ОВА долучилася до показу документального фільму, знятого під час широкомасштабного вторгнення», – наголосила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Стрічка вже встигла стати номінантом на кінофестивалі Cinema for Victory. Занурює у життя українських військових льотчиків. Детально описує найризикованіші вильоти до Маріуполя.
Презентувати фільм приїхали його автор і режисер Максим Хотіленко та продюсер проєкту Віктор Калатай.
Вони розповіли, що це сьомий фільм, знятий творчою командою під час широкомасштабної війни. Якщо говорити про цикл «Володарі неба», то це друга частина – про армійську авіацію. Перша була про винищувальну.
Планують ще третю і четверту частини. В одній з них покажуть ексклюзивні кадри, як працюють пілоти дронів під час запуску безпілотників у глиб росії, на 1000 км.
«Сьогоднішній фільм про армійську авіацію. Ми знімали його близько чотирьох місяців. Тісно контактували з бригадами. Ця робота про людей, які стоять за неймовірними військовими операціями. Чим більше буде такого контенту про наших оборонців, тим краще. У людей буде ще більше впевненості, що їх захищають справжні профі. А у бійців, що про них пам’ятають», – сказав режисер стрічки Максим Хотіленко.
Серед глядачів ветеран з Дніпра Ян. Хлопець зізнається, що 1000 днів війни для нього були різними. Спершу час на фронті, поранення, лікування, реабілітація. Зараз – адаптація до цивільного життя.
Боєць потрапив у військо ще до повномасштабного вторгнення. Пішов служити за контрактом. З початком великої війни півтора роки провів на фронті. Каже, на самому нулі: від Авдіївки до Бахмута. Там зустрічали й нищили ворога.
Аби закарбувати головні події військової агресії на Дніпропетровщині документальний фільм зняла і ОВА. Він про тих, хто залишається відданий своїй справі, якою б небезпечною чи складною вона не була. Хто рятує, лікує, захищає, допомагає. Робив і продовжує робити все, аби країна встояла.