Фотовыставка «Сила підтримки: те, що дарує надію» отражает сложный процесс гуманитарной поддержки жителей восточной части Украины, которые больше всего пострадали от Большой войны.
Выставка открыта в рамках проекта «Негайне гендерно-чутливе реагування на надзвичайні ситуації та захист постраждалого від конфлікту населення на сході України для збереження життя», который реализовала международная гуманитарная организация CARE вместе с партнерами из общественной организации «Авалист».
О выставке и представленных на ней работах организаторы выставки, CARE Ukraine любезно сообщили Городскому сайту следующее:
«У Дніпрі на базі Будинку мистецтв розпочала роботу фотовиставка “Сила підтримки: те, що дає надію”. Експозиція стала фінальним етапом реалізації проєкту всебічної гуманітарної підтримки українців на Сході, які постраждали від війни.
За майже рік проєкт охопив понад 57 000 мешканців Донецької області. Це жителі прифронтових територій, а також вимушені переселенці, які через небезпеку були змушені полишити свої домівки. Деякі - назавжди.
“Війна завдала Україні страшного спустошення, призвела до великих втрат та невимовних страждань, зокрема для жінок, дітей, людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Ці категорії часто позначаються як «вразливі», але кожна з цих людей — це окреме життя, яке опинилося на межі. Наша експозиція присвячена саме цій реальності. У часи нестабільності, коли нові руйнування та хвилі переміщень стають щоденними, підтримка гуманітарних організацій має залишатися на високому рівні. Ми повинні нести надію і допомагати один одному в ці важкі часи," — підкреслила очільниця Східного офісу CARE в Україні Дар’я Романенко.
У межах проєкту CARE і ГО “Аваліст” надавали психологічну і юридичну підтримку населенню (11 611 людей), ремонтували пошкоджене житло (460 домогосподарств) і медзаклади (4 амбулаторії), здійснювали роздачу гігієнічних наборів (7720 шт) та покращували умови проживання вимушених переселенців (ремонт 4 гуртожитків).
Окремий напрямок роботи - допомога постраждалим від гендерно-зумовленого насильства. Для підтримки такої категорії людей були задіяні соціальні працівники і психологи, що пройшли спеціальну підготовку. Допомогу по системі кейс-менеджменту отримала 251 особа, ще 24842 людини відвідали інформаційні сесії.
Також проєкт дозволив реконструювати два найпростіші укриття у Слов’янську. У 2014 році місто пережило окупацію, а зараз зазнає постійних обстрілів. Разом з тим стан приміщень, де жителі можуть сховатись від небезпеки, здебільшого незадовільний.
Виставка “Сила підтримки: те, що дає надію” складається з 17 фотографій. На кожній – робота гуманітарних працівників з реальними людьми, які через війну опинились в складних життєвих обставинах абовтратили все.
Експозиція працюватиме до 8 листопада за адресою: вул. Філософська, 23».
Фото - CARE Ukraine и Днепровский Дом искусств.