В Царичанском районе уже почти 50 лет действует школьное лесничество «Шафран», члены которого с удовольствием помогают восстанавливать леса нашей области.
Об этом интересном проекте рассказали в Восточном лесном офисе, которое обслуживает леса нашей области:
«Вихованці учнівського лісництва «Шафран» долучаються до відновлення лісів.
Учнівське лісництво Філія Шафран працює вже майже 50 років, з невеликою перервою. На базі Царичанського лісництва філії «Східний лісовий офіс» ДП «Ліси України» школярі отримують знання та навички з вирощування та догляду за зеленими насадженнями. Учні вивчають основи лісівництва та застосовують свої знання на практиці.
Вихованці учнівського лісництва допомагають лісівникам збирати насіння, беруть участь в охороні лісу, вивчають тварин, роблять годівнички, ведуть спостереження за птахами, проводять екологічні акції, прибирають сміття та розчищають природні водойми, а ще висаджують квіти, кущі та дерева.
Та найбільше вихованці учнівського лісництва люблять період лісокультурної кампанії, бо саме тоді вони можуть долучатися до висадки нових лісів. Один із вихованців гуртка на базі Царичанського лісництва – Захар Романюк. Хлопець сам з Донеччини, проте ще весною 2022 року з сім’єю перебрався на Дніпропетровщину і зараз мешкає у Могилеві.
«Мені подобається у шкільному лісництві те, що є можливість покращувати навколишнє середовище і робити приємне не тільки собі, а і всім навкруги. Я в шкільному лісництві разом із однокласниками, ми проводимо у гуртку багато часу. Під час літніх канікул займалися благоустроєм паркової зони, потім збирали жолуді, а зараз висаджуємо ліси», - розповідає Захар Романюк, вихованець КЗО «Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради «Шафран».
Захар додає, такі висадки дерев – це чудова згадка, потім, впевнений, пишатиметься тим, що частину лісу висадив саме він. Для нього це буде пам’ять на все життя.
Зараз на базі Царичанського лісництва займається близько 30 юних лісівників. «Східний лісовий офіс» ДП «Ліси України» підтримує розвиток шкільних лісництв у невеличких містах та сільській місцевості, даючи дітям можливість глибше пізнавати лісове господарство на практиці. Завдяки цій ініціативі молодь не лише долучається до збереження та відновлення лісів, але й отримує досвід, який готує частину з них до майбутньої професії ще зі шкільних років».
Фото – Восточный лесной офис.