В последнее время встречи с рыжими хищницами регулярно происходят в городской черте.
Вот и вчера в соцсетях сообщили об очередной встрече с голодной лисицей в АНД районе. Зверь рыскал по улице Мониторной в поисках добычи, пугая местных жителей.
Горожан при встрече с лисой просят быть внимательными. Ведь лисица – не только угроза для домашних животных, которых держат многие жители частного сектора. Лисицы часто являются переносчиками бешенства. И могут заразить им при укусе человека или домашних собак и кошек.
Почему в последнее время лисицы так часто встречаются в городе?
Об этом в группе Днепровско-Орельский заповедник рассказали научные сотрудники заповедника Александр Пономаренко и Екатерина Колесникова:
«Коментар науковців заповідника щодо зустрічі лисиці в межах міста Дніпро.
Лисиці дедалі частіше зустрічаються в міських умовах. Цей феномен викликаний кількома факторами.
Причиною збільшення популяції лисиць у містах є високий ступінь адаптивності до міського середовища: лисиці здатні виживати в різних умовах, включаючи міські. Міські середовища пропонують їм безліч можливостей для пошуку їжі, зокрема сміття та залишки їжі.
Також важливо зазначити, що раніше лисицю здобували мисливці. Потім, вона, як об'єкт полювання, втратила популярність, її хутро зараз нікого не цікавить. Одночасно з цим мисливці постійно та інтенсивно вибивають в природних угіддях вовка (основного ворога лисиці). Такий перекос у веденні мисливського господарства призвів до збільшення чисельності лисиці ще, приблизно, 20-30 років тому назад. Оскільки лисиця є активним мишоловом, то вона постійно контактує з мишоподібними гризунами, популяції яких є природним резервуаром для утримання сказу. Під час полювання миша, в тому числі і скажена, може вкусити лисицю за губи. Так і відбувається зараження лисиці сказом. Останнім часом випадки сказу почастішали і в містах. При чому на сказ вже хворіють навіть домашні коти, які нападають на міських мишей. Подібний випадок був зафіксований у Чернівцях.
Потенційні небезпеки перебування лисиць в межах населених пунктів:
1. Зараження сказом: Лисиці можуть бути переносниками сказу, небезпечного вірусного захворювання, що вражає нервову систему. Зараження може статися через укуси або контакт з слиною хворої тварини. Вакцинація домашніх тварин є важливою профілактичною мірою.
2. Передача паразитів: Лисиці можуть переносити паразитів, таких як кліщі та блохи, які можуть передаватися домашнім тваринам.
Запобіжні заходи:
• Уникайте контакту з дикими лисицями та не підгодовуйте їх.
• Закривайте сміттєві контейнери, щоб зменшити доступ до їжі.
• Вакцинуйте своїх домашніх тварин проти сказу та регулярно перевіряйте їх на паразитів.
Хоча лисиці в містах можуть бути причинами деяких проблем в межах населених пунктів, вони також є важливими для підтримання екологічного балансу в природніх екосистемах. Пошук прийнятних можливостей підтримання диких тварин в населених пунктах та забезпечення безпеки населення є важливим завданням для природоохронців, органів місцевого самоврядування та органів влади».
Фото – соцсети.