Вода с высоты около 5 метров падает в русле реки Чаплина, звук водопада слышно издалека.
Как в свое время подробно рассказывал Городской сайт, по территории нашего города протекают не только всем известные реки Днепр, Самара, Орель, но и несколько десятков малых рек и речушек.
Одна из них – река Чаплина, русло которой проходит по одноименной балке на южной окраине города.
Мало кто знает о том, что на этой речке есть единственный в черте города водопад с существенным перепадом высоты – до 5 метров.
Об этих удивительных местах рассказал днепровский краевед, экскурсовод, фотограф Александр Ярошенко:
«Балка Чаплина і річка Чаплина.
Увесь правий берег нашого міста порізаний балками. Деякі з цих балок достатньо відомі і є зонами відпочинку, найменше пощастило у цьому сенсі балці Чаплиній. Починається вона у Шевченківському районі, саме по цій балці південніше проходить і кордон нашого міста. Надалі балка заходить у Новоолександрівку, де і впадає в річку Суру. Верхня частина балки сильно техногенізована - багато сміття, гаражів, хащів. А далі в основній частині балка природнича, сильно заростає лісом.
Основною цікавинкою балки є однойменна річка Чаплина, що тече по тальвегу у достатньо глибокому рівчаку. Ширина річки місцями десь до 4 метрів. Течія на деяких ділянках стрімка, є невеличкі «пороги».
В одному місці річки Чаплиної є водоспад, падіння води тут близько 4-5 метрів.
Цей водоспад чутно здалека, по наявності невеличких стежок у лісі видно що місцеві ходять його дивитись. Походження водоспаду не зовсім ясне. Імовірно він утворений штучно, з якою метою важко сказати. Точно можна сказати, що з 2010 року вигляд водоспаду ніяк не помінявся. Проте, зазнимкувати цей водоспад не зовсім зручно, треба стояти збоку над ним на вищій терасі з дуже прямовисним схилом.
Балка Чаплина має притоки, цікаво що майже усі ці малі балочки мають історичні назви – балка Бузневата, балка Туміна, балка Попова.
А хто знає може якісь інші народні назви цеї балки і річки? Був би вдячний за підказки. Бо назва Чаплина це стара історична, навряд місцеві її пам'ятають».
Фото Александра Ярошенко
Річка Смердючка. Ответить | С цитатой