Исполняется 100 лет со дня рождения нашего земляка, талантливейшего художника Владимира Эрлиха (1924-2001).
Владимир Исаакович Эрлих родился 25 (по другим данным – 23-го) сентября 1924 года в селе Новопавловка, Одесской области.
Но вскоре для него родным городом стал Днепропетровск.
Владимир Эрлих учился в Днепропетровском художественном училище, где его учителями стали знаменитые М. Панин и Н. Погребняк.
С 1949 года принимал участие в региональных, всесоюзных и международных выставках. В 1963 году он становится членом Союза художников СССР.
Написал сотни пейзажей и портретов – лирических, романтических. Многие картины Владимира Эрлиха посвящены нашему городу и отражают его разные места. Особенно любил художник запечатлевать пейзажи с природными уголками Днепропетровска и нашей области.
Работы художника находятся в частных коллекциях и музейных собраниях в Украине и за ее пределами. Умер Владимир Исаакович в 2001 году.
О юбилее Владимира Эрлиха напомнили в Днепропетровской областной универсальной научной библиотеке:
«Виповнюється 100 років від дня народження Володимира Ерліха, художника живопису, графіка.
Народився художник в селі Новопавлівка Врадіївського району Одеської області у сім’ї робітника. У 1932 році разом із батьками переїхав до м. Запоріжжя.
Після закінчення війни вступив до Дніпропетровського художнього училища, де його вчителями за фахом були знані майстри М.С. Погребняк і М.М. Панін, які виховали велику плеяду чудових майстрів українського образотворчого мистецтва.
З 1949 року бере участь в регіональних, всесоюзних і міжнародних виставках. У 1963 році він стає членом Спілки художників СРСР.
У спадщині художника представлені твори різноманітних мальовничих жанрів: натюрморти, пейзажі, тематичні та жанрові картини, акварелі, малюнки тушшю, олівцем, сангіною.
Але найбільше він відомий своїм шанувальникам як художник-портретист. За своє життя митець створив сотні портретів, здебільшого трудівників. Чудові відкриті обличчя людей, які люблять свою роботу та професійна виконують її. «Мотальниця», «Штукатур», «Дівчата з дев’ятої домни», «В’язальниця», «Будівельниця». Картини експонувалися на таких виставках як «Люди праці», «Людина і труд».
Відомий В. Ерлих також як живописець, який працював над полотнами історичного жанру. Він був одним із тих, хто брав участь у створенні Діорами «Форсування Дніпра» в історичному музеї».