В Днепропетровском историческом музее имени Яворницкого открыли необычную выставку, которая стала итогом партнерства музея и заповедника.
Городской сайт уже сообщал о подготовке этой выставки.
И вот ее торжественно открыли накануне Дня города.
О выставке в историческом музее сообщили:
«У виставковій залі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького розпочала роботу унікальна партнерська виставка ДНІМ імені Д.І. Яворницького та природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» «Природний заповідник Дніпровсько-Орільський: оазис дикої природи Дніпровщини».
До уваги відвідувачів представлені унікальні експонати з фондів ДНІМ імені Д.І. Яворницького, які були знайдені під час археологічних експедицій музею на Приоріллі й датуються періодом мезоліту, бронзи та XVII-XVIII ст.
Також на виставці можна побачити експонати з колекції природного заповідника «Дніпровсько-Орільський», які демонструють багату флору і фауну цього оазису дикої природи.
Природний заповідник «Дніпровсько-Орільський» унікальна територія заплав річок Дніпра та Орелі, з їх численними протоками, озерами та островами. Заповідник відіграє надзвичайно важливу роль як єдиний в умовах північної частини степового Придніпров’я осередок, де охороняється добре збережений комплекс долинно-терасового ландшафту р. Дніпро з типовим і водночас специфічним поєднанням лісових, лучних, водних, болотних та піщаних рослинних угруповань.
Це єдиний в Україні природний заповідник, що репрезентує переважно азональні прирічкові біоценози. Для території заповідника характерний високий рівень різноманіття на тлі майже повного знищення (затоплення) інших подібних екосистем при зарегулюванні режиму Дніпра.
Разом з тим територія зазнає потужного антропогенного тиску, який створює реальну загрозу існуванню сучасних екосистем, попри наявність заповідного режиму. Заповідник є частиною Смарагдової мережі, а частина території є Рамсарським угіддям – водно-болотне угіддя міжнародного значення.
Виставка працює по 13 жовтня 2024 р. кожного дня, крім понеділка, з 10.00 до 16.00 години».
Фото – А. Шпак.