В мире уже много лет используется позитивное влияние животных на здоровье пациентов.
Особенно активно собаки, лошади, кошки и другие животные помогают при различных видах реабилитации пациентов.
Мировой опыт канистерапии (лечения при помощи собак) используют и в Региональном медицинском центре семейного здоровья, рассказав об этом:
«Собака – друг людини: або як працює каністерапія?
Вже мільйони років собаки супроводжують людей. За цей час вони стали справжніми друзями та помічниками для людини.
У 1960 році Борис Левінсон, американський фахівець у галузі дитячої психіатрії, зібрав весь накопичений досвід і ввів саме поняття «терапії за участю тварин». Він зауважив, що під час прийомів його власний собака викликає у пацієнтів-дітей позитивні реакції.
У відділенні медичної реабілітації та фізіотерапії Регіонального медичного центру родинного здоров’я маленькі пацієнти також могли спілкуватися з собаками, для покращення емоційного стану. Під час цих занять діти охоче брали участь в іграх та спілкуванні з чотирилапим другом. І як зауважили самі лікарі, після взаємодії між пацієнтами та собакою у перших значно покращувалось самопочуття, а сам процес реабілітації проходив легше.
«Каністерапія – метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують. Він може бути допоміжним, при наявності собак відповідного психотипу», - розповідає Ірина Архипова, завідувачка відділення медичної реабілітації та фізіотерапії Регіонального медичного центру родинного здоров’я.
Метод показав свою високу ефективність при: аутизмі, затримці психічного та фізичного розвитку, емоційних розладах, неврозах, стані тривожності та інших розладах.
Крім того, участь у каністерапії можуть брати як діти, так і дорослі».
Фото – Региональный медицинский центр семейного здоровья.
А когда "мы оденем белый халат и дадим вам погладить собачку" - это не про терапию, а про выкачивание денег. Увы... Ответить | С цитатой