В новом проекте «Мовні вправи» представлены работы современных украинских художников и графиков.
Вопреки традициям, в нынешнем году Художественный музей не ушел на «летние каникулы». Здесь регулярно радуют посетителей новыми проектами, экскурсиями, мастер-классами, выставками.
Очередным приятным сюрпризом стало открытие нового проекта «Мовні вправи».
Подробней об этом в Днепровском Художественном музее рассказали:
«У Дніпровському художньому музеї відбулося відкриття виставкового проєкту «Мовні вправи».
Роботи для виставки надали митці та мисткині, твори яких присвячені темам мовної ідентичності, деколонізації та важливості української в повсякденному житті. Виставка складається з робіт українських художників: Алевтини Кахідзе, Олі Федорової, Елтурана Мамедова, Валерія Ведути, Ігоря Гусєва, Богдани Косміної, Кулани Світлинич. У творах друкованої графіки, відеоарту, аудіоінсталяції митці переосмислюють колоніальний досвід української нації.
Особливістю виставки «Мовні вправи, представленої саме в Дніпровському художньому музеї, є залучення до експозиції серії ліноритів відомого дніпровського художника Сергія Алієва-Ковики «У істини проста мова...».
Також у день відкриття відбулася дискусія, мета якої – створити простір для діалогу та запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації. Серед запрошених спікерів: Ірина Пасько – літературознавиця, письменниця, аналітикиня в медіа «Нова Українська Школа»; Олександр Ярошенко – краєзнавець, член Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, співорганізатор походів екскурсійного клубу «ДНІПРО»; Ірина Мазуренко – провідний науковий співробітник Дніпровського художнього музею, поетка; Сергій Алієв-Ковика – дніпровський митець, який працює в галузі книжкового дизайну, станкової графіки.
Проєкт реалізується за підтримки фундації Artists Support Ukraine, а також агенції та ГО Port of Culture.
Виставка працюватиме до 11 серпня 2024 року.
Адреса музею: вул. Шевченка, 21.
Графік роботи: з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00). Вихідні – понеділок, вівторок.
Тел.: 744-60-36, 744-26-80».
Фото – Художественный музей.