В ведущем архитектурном бюро мира приняли делегацию днепровской фирмы «Эксполайт» и дали высокую оценку их проектам.
Уже много лет Архитектурное бюро ZAHA HADID справедливо считается одним из ведущих в мире. Напомним, что до начала Большой войны именно это бюро планировали привлечь к проектированию новых станций днепровского метро.
Сейчас в этом бюро приняли наших земляков из фирмы «Эксполайт», о чем рассказал ее арт-директор Николай Каблука:
«ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З ТОПОВИМИ АРХІТЕКТОРАМИ ZAHA HADID В ЛОНДОНІ.Було дуже приємно під час чергової робочої поїздки зустрітися в офісі найвідомішого у світі суперкреативного архітектурного бюро ZAHA HADID, крім того, що ми обговорили системну співпрацю, також достатньо часу приділили нашому проєкту, меморіалу у Вишгороді “Хрест Героїв”, який дуже вразив і зачепив наших партнерів-британців.
“Хрест Героїв” став для мене найвідповідальнішим та дуже емоційним проєктом, який нам довелось робити в рідній країні. Для мене особисто він є символом боротьби світла проти темряви, символом стійкості та супротиву країні, яка за своїми розмірами більше.
А тому ще вдвічі приємніше отримувати першу відзнаку цього об’єкту у міжнародному світловому конкурсі.
Козацький хрест — символ перемоги та захисту, проявлений у трьох напрямках: у мощенні, інверсії в просторі та вписаним у коло, щоб люди могли потрапити всередину хреста з будь-якого боку. Світлові елементи з оптоволокна інтегровані в мощення, і у саму форму. Вони уособлюють душі героїв, які пожертвували собою задля захисту України, та всіх тих, хто прикладає зусилля та своїм світлом розсіюють тьму. А хвилясті металеві поверхні розміщені таким чином, щоб в будь яку пору року та погоду ловили сонячні зайчики з певним символічним значенням.
Українці завжди були пов'язані з рідною землею, яку вони відчувають та бережуть. І ми хотіли доповнити меморіал такими звуками, які будуть близькими кожному українцю, які будуть м’яко обвивати та втішати наче голос рідної матері, що співає тобі колискову, заспокоює в своїх обіймах, і ти сповнюєшься її любов’ю. Аудіосупровід інсталяції був створений зі звуків, які асоціюються з різними куточками України та дають змогу відчути вібрації землі: від шепітливого шуму лісів до мелодійних звуків карпатських струмків.
А навколо скульптури ми розмістили інформаційні скляні стели з QR-кодом на сайт».
Фото со страницы Николая Каблуки.