На один вечер сцена музыкальной академии превратилась в украинскую хату, где гуляли свадьбы.
До официальной регистрации отношений влюбленных дело, увы, не дошло. Но это и не было целью необычного концерта-реконструкции.
Лаборатория фольклора и этнографии Днепровской академии музыки попыталась наглядно показать, как выглядели свадьбы наших предков.
Что из этого в итоге получилось, увидела и оценила известная исследовательница культурной жизни Днепра Ирина Семенчук:
«Завітала до Chamber Hall-у, який перетворився на справжнісеньку українську хату, в який йшло приготування до весілля.
"Дівич вечір" вже майже забутий навіть у глухих маленьких українських селах, вечір напередодні весілля. Ще сьомого лютого відбулась перша частина цієї реконструкції, на якому асистентка - стажистка Ольга Гусіна дуже змістовно розповіла, як проходив вечір в родині нареченої напередодні весілля.
І от зараз ми вже дивились справжнісінький спектакль того, на жаль, забутого вечора. Реконструкція весільного обряду включала в себе пісенний фольклор Дніпропетровщини, випікання короваю та іншого традиційного весільного хлібу.
Декораціями послужили справжні вишиті рушники та розписаний посуд, які привіз з собою Народний аматорський колектив міста Жовті Води - "Знахідка" (керівник Ольга Макарова)
Наскільки я зрозуміла, можливість не тільки вивчати, а і збиратинематерыальну спадщину нашого краю з'явилась завдяки існуванню Лабораторії фольклору та етнографії Дніпровської академії музики. Народна творчість - це код любої нації. Тому кожна країна з любов'ю зберігає та рекламує свій золотий фонд. і те, що в нас є така лаборатурія вселяє надію, що багато чого з плином часу майже втраченого буде збережено.
Я щиро дякую в першу чергу Ользі Гусіної за такий шикарний концерт - реконструкцію. Я дякую ансамблю '' Калита" та "Знахідки" та їх керівникам за такий цікавий пізнавальний концерт».
Фото Ирины Семенчук