В НТУ «Днепровская политехника» они провели соревнования по мехатронике.
Будущее нашей страны во многом зависит от современной талантливой молодежи.
Самые одаренные школьники области соревновались в мехатронике - умении программировать роботов на выполнение сложных задач.
Как сообщает Дмитрий Кисилевский, в соревнованиях приняли участие 20 команд:
«Майбутня еліта інженерної професії зібралась у Дніпрі. На базі університету Дніпровська політехніка відбулись змагання школярів з мехатроніки. На етапі відбору змагались 20 команд, а у фінал вийшли 6 з них.
Хлопці й дівчата змагались у вмінні запрограмувати роботів на виконання непростих завдань. Тут важливі й знання електроніки й програмування, й командна робота.
Спроможність запустити складний механізм, знайти помилки в його роботі й швидко прийняти необхідні конструктивні рішення - це те, за що дорослим спеціалістам великі компанії готові платити великі гроші. Поки що школярі тренують ці навички на змаганнях, але дуже скоро промислові підприємства конкуруватимуть за можливість надати їм робоче місце.
Такі змагання - елемент екосистеми технічної освіти, яку ми будуємо в Дніпрі у співпраці з Дніпровською політехнікою, компанією Інтерпайп і Дніпровської міською радою. По напрямку мехатроніка до неї входять навчальні лабораторії в школах Лівого берегу. Зараз їх 4, цього року плануємо ще. Дві лабораторії в Дніпровській політехніці - вже з дорослим обладнанням, система профорієнтації і змагання. Таким чином ми формуємо навчальний маршрут, який проведе дитину від інтересу до точних і природничих предметів в школі до сучасної затребуваної професії.
Мої вітання переможцям змагань:
Дніпровський ліцей №3 у складі Рудих Кірілл, Білокінь Поліна (куратор Спичак Олександр)
Камʼянський ліцей №13 у складі Присвітлий Володимир, Левченко Максим (куратор Хохлова Лариса)
Дніпровський ліцей №139 у складі Окул Микола, Верпаховський Ярослав (куратор Безотосний Григорій).
Приємно, що переможці - це саме той ліцей, з якого ми почали свій проект будівництва у Дніпрі класів мехатроніки. Після паузи, повʼязаної з війною, ми вже відновили цей проект.
На місці кадровиків великих промислових компаній я б вже зараз брав на олівець імена призерів й уважніше придивився до всіх учасників змагань».
Фото со страницы Дмитрия Кисилевского.