В наш музей свои картины передали Александр и Тамара Бабак – классики современной украинской живописи.
Еще в начале 1990-х годов Александр и Тамара Бабак вошли в так называемую группу Новой украинской волны художников. С тех пор их произведения экспонировались на многих выставках и были приобретены целым рядом украинских и зарубежных музеев.
Свои работы эта творческая семья подарила Днепровскому Художественному музею в честь его 110-летия, которое отмечали совсем недавно.
Об этом в Художественном музее Днепра рассказали:
«Сьогодні з особливою вдячністю хочеться згадати в дописі художника Олександра Бабака і щиро привітати його із народинами!
Олександр — надзвичайно виразний, «широкий» і вільний у своєму малярстві й графіці митець, автор інсталяцій та артобʼєктів, учасник однієї з чільних поміж представників Нової української хвилі груп художників, відомої у першій половині девʼяностих як «Живописний заповідник». В 2010 році гуртом із дружиною Тамарою та Юрієм Осламовським Олександр Бабак заснував творчу резиденцію «Великий Перевіз», розташовану в однойменному мальовничому селі Полтавської області. Учасниками резиденції в різні роки були провідні сучасні українські митці, що засвідчує неабияку потужність егрегора обраної і розбудованої сімʼєю художників локації.
Тамара Бабак — сучасна мисткиня, живописиця, авторка серій непересічних обʼєктів та інсталяцій, «душа» і кураторка артрезиденції «Великий Перевіз». Художниця, що працює з різними, часом несподівано поєднуваними медіа, використовує у пластиці лозоплетіння, що вже стало її своєрідною візитівкою.
Відтепер і ми у своїй колекції маємо роботи відомого київського подружжя сучасних художників, які відчутно доклалися до справи становлення незалежного українського мистецтва. Відвідувачі виставки творів, подарованих музею з нагоди його 110-річчя, навряд змогли пройти байдуже повз ці самобутні композиції. Принагідно запрошуємо вас, друзі, особисто поглянути!
Дякуємо Олександру й Тамарі за подарунки та підтримку! Чекаємо на нові зустрічі і спільні проєкти!».
Фото – Художественный музей.