Інтерпайп в партнерстві з міською владою розпочав модернізацію майстерні верстатників в Професійно-технічному училищі №2. Тут практичним навичкам навчатимуть майбутніх токарів і фрезерувальників. На базі закладу вже відкрито набір на одну з дефіцитних на сьогодні спеціальностей – оператор верстатів з програмним керуванням. Мерія ремонтує приміщення та найпростіше укриття, Інтерпайп забезпечує верстати та облаштування лабораторії.
«Інтерпайп послідовно інвестує в переобладнання виробництва. Ми використовуємо десятки автоматизованих ліній та верстатів. Потреба у фахових кваліфікованих робітниках зростає щороку. Заклади профтехосвіти сьогодні не мають необхідної бази для навчання студентів. В рамках цього проекту ми забезпечуємо ПТУ №2 промисловими станками, які є повним аналогом тих, що ми використовуємо у виробництві. Разом із закладом розробили навчальну програму для учнів профтеху. Сподіваємося, що за кілька років до нас прийдуть перші випускники», – говорить голова правління «Інтерпайп НТЗ» Сергій Костенко.
«Дніпро – одне з перших місто, яке прийняло у комунальну власність всі заклади професійної освіти, і міською владою постійно ведуться перемовини з бізнесом та стейкхолдерами щодо спільних проєктів. В цьому році укладено меморандум про співпрацю з Інтерпайп. На кошти міського бюджету вже відремонтовано покрівлю, наразі завершуємо ремонт найпростішого укриття, після нього – навчальні приміщення та коридор. Також будуть замінені інженерні системи», – розповідає Салогуб Оксана, заступник директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.
Ініціатива створення екосистеми технічної освіти на Лівому березі Дніпра належить Народному депутату України Дмитру Кисилевському. Перші її елементи були створені ще в 2020 році. Зараз в школах Лівого берега діє 10 лабораторій мехатроніки і сучасних кабінетів праці, модернізовані два технічні гуртки, а також створені дві лабораторії в Дніпровській Політехніці.
«Наша мета – створити навчальний маршрут, яким дитина пройде від шкільних вподобань до затребуваної професії. Спільними зусиллями бізнесу, навчальних закладів і міської влади вже створений такий маршрут по спеціальності мехатроніка, це шлях дитини від уроків фізики і інформатики в школі до інженера-мехатроніка. Зараз такий маршрут будуємо для кваліфікованих робітників – від шкільного уроку технологій до свідомого вибору робітничої професії. Перша з таких – оператор верстата з ЧПК. Це ключова професія багатьох галузей промисловості. Такі фахівці будуть затребувані під час відбудови», – зазначає народний депутат Дмитро Кисилевський.
Нову майстерню верстатників відкриють у приміщенні ПТУ №2 наприкінці серпня поточного року. Тут зможуть навчатись учні 9-х та 11-х класів, а доросле населення матиме змогу перенавчатися та підвищувати кваліфікацію. Для цього на початку року закладом освіти отримано відповідні ліцензії.