А еще в десятке городов с самой неблагополучной атмосферой – Кривой Рог.
Такие печальные для нас результаты дали итоги мониторинга воздуха в городах всей Украины за 2023 год.
Подробней об этом рассказали в Общественной организации SaveDnipro, которая борется за решение экологических проблем:
«Дніпро очолив антирейтинг міст з найбруднішим повітрям у 2023 році.
Комплексний індекс забруднення атмосферного повітря в Дніпрі становив 12,4 – високий рівень забруднення. Друге місце посіло Кам'янське – 11,9. На третьому (серед міст, де спостереження велися протягом всього року) – Миколаїв з показником 11,2.
Високий рівень забруднення (індекс 7,0 і вище) також спостерігався ще в 10 містах: Краматорськ*, Одеса, Херсон*, Львів, Луцьк, Вінниця, Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Слов'янськ* (* - спостереження велися не весь рік)
Показовий момент:
Чільні позиції Дніпра і Кам'янського – це в першу чергу результат промислового забруднення. Нічим іншим, окрім викидів немодернізованих підприємств, лідерство цих міст пояснити неможливо. Звісно, викиди транспорту і ворожі обстріли теж впливають на загальний високий рівень забруднення. Але Дніпро і Кам'янське випередили і Київ (де транспорту ще більше), і Херсон з Краматорськом (де ще більше обстрілів).
Зволікання з реформою у сфері промислового забруднення – це злочин, який призводить до втрати здоров'я тисячами мешканців промислово навантажених міст. Зауважимо, що в законопроєкті 6004-д, який перебуває на розгляді у Верховній раді, ця реформа виглядає суперечливо в частині найстаріших потужностей. Згідно з текстом, підготовленим до другого читання, застарілим підприємствам, що не підлягають/не планують модернізації, буде надано так званий «дозвіл на смерть» – десятирічну відстрочку до повного закриття. Тобто протягом ще 10 років немодернізовані підприємства працюватимуть за тими самими правилами, які застосовуються до них зараз. Тож і результат буде такий самий: вони далі труїтимуть мешканців промислово навантажених міст.
Але ми наголошуємо на обовʼязку публікувати на Порталі відкритих даних результати щоденних замірів з усіх постів спостереження. Тоді б у нас була можливість оперативніше аналізувати стан атмосферного повітря в наших містах. Бо бачити підсумкові цифри за попередній рік аж у кінці квітня – це якось трохи запізно для цифрової епохи.
Комплексний індекс забруднення атмосферного повітря розраховується на підставі моніторингу пріоритетних забруднюючих речовин з урахуванням класу їхньої небезпеки. Оцінка здійснена за даними спостережень у 35 містах на 120 стаціонарних постах мережі моніторингу гідрометеорологічних організацій. Дані оприлюднено на Порталі відкритих даних. Джерело даних – ДСНС України».
Рабы без барина не могут. Ответить | С цитатой