К всплеску его распространения, как считают биологи, привела аномально теплая весна.
В последние дни погода вернулась к привычным стандартам этого времени года.
Но аномальное тепло в первой половине весны уже «аукается» своими последствиями.
В частности, в Днепре и области яблони, груши и другие плодовые деревья оказались массово поражены так называемой «яблочной ржавчиной».
Это – очень агрессивный и коварный грибок Gymnosporangium sabinae, которые истощает деревья, заставляет их тяжело болеть. И с большой вероятностью оставит без урожая. А нередко болезнь приводит к гибели всего дерева.
О коварном паразите со ссылкой на специалиста Александра Вареницу сообщил директор Ботсада ДНУ Анатолий Кабар:
«Gymnosporangium sabinae іржа дібралася й до міського середовища.
Цей вид грибка товаришує з ялівцем та грушею, які заражають один одного. Тільки от біля цього ялівця взагалі груш немає.Це ще раз доказує те, що профілактичні обробки препаратами на основі міді дуже важливі, навіть коли рослина виглядає здоровою. Що стосується цього ялівця,то його чекає неминуча повільна смерть, але, крім того, він встигне заразити за допомогою вітру ще тисячі рослин. Тому потребує негайного спалення.
Цьогорічна квітнева аномалія в температурному режимі посприяла інтенсивному поширенню іржі. Прикро, але й пятихвойні сосни теж постраждають. Такий невтішний прогноз я спостерігаю на хвої дорослої сосни ламберта, вона дуже вражається пузирчастою іржою, збудником якої є смородина.
Звертаюсь до тих, хто проти хімічних обробок саду та декоративних рослин, - скоріш за все, у вас нічого невдасться, нажаль.
І ще, якщо ви побачите такі потовщення на гілці дерева, то вже жодне лікування не допоможе, видаліть хвору гілку секатором, але, на привеликий жаль, це теж не панацея... Через деякий час дерево все ж загине.
Не нехтуйте профілактичними засобами, бо роки вашої праці за один сезон знищить шкідник!».