Для минометчиков 93-й отдельной механизированной бригады «Холодный Яр» тяжесть их груза – на вес золота.
Такой парадокс поясняется просто. Когда ноша велика, это значит, что полный порядок с боекомплектом, который скоро отправится на головы оккупантов.
О буднях минометчиков в 93 бригады «Холодный Яр» рассказали:
«Що найскладніше у роботі мінометника?«Мабуть, тягати міни, що важать по 10-15 кг», – подумає людина «з вулиці». І помилиться. Бо ця вага для мінометників, даруйте тавтологію, – на вагу золота. Велике щастя – мати цілий пікап мін! Чим більше БК, тим більш захищена піхота. Ворожі штурми мінометники відбивають ще на підступах до позицій. І піхотинцям не доводиться, ризикуючи життям, відстрілюватися самим.
Чим більше мін, тим швидше, у активній роботі, проходять чергування. А от брак боєприпасів, економія та довгі очікування цілей для стрільби навіюють смуток.
Цей розрахунок не сумує. Командир веде до півзруйнованої хати показати свої скарби. «Перепробували різні міни – маємо й українські», – розказує про особливості мін різного виробництва.
На момент зйомки цей мінометний розрахунок захищав Часів Яр від російської окупації і не давав ворогу просунутися вперед. А ще підтримував штурми з нашого боку. Нині мінометники змінили позиції».
Фото 93 бригады «Холодный Яр».