На що вплине підвищення мінімальної зарплати до 8000 грн? Як перерахують пенсії працюючим пенсіонерам? Хто має подати декларацію про доходи?
Деталі про ці та інші важливі зміни у квітні-2024 розповідає "Ми – Україна".
За законом про бюджет-2024, з 1 квітня мінімальна зарплата підвищиться з 7100 грн до 8000 грн , у погодинному вимірі – з 42,6 грн до 48 грн.
Разом із мінімалкою зростає низка показників, зокрема:
1 квітня має відбутися п ерерахунок пенсій працюючим пенсіонерам згідно із постановою Кабміну №185. Автоматичний без звернення проводять у тому разі, якщо станом на 1 березня у пенсіонера 24 місяці додаткового страхового стажу або після нарахування пенсії, або після її останнього перерахунку.
У виплаті переглядають одну або дві складові: коефіцієнт страхового стажу у будь-якому випадку, а разом із ним показник середньої зарплати, якщо це дозволить підвищити пенсію.
Не перераховують пенсії за вислугу років, а також ту, яка призначена до досягнення пенсійного віку.
У 2024 році, так само, як і у 2023 році, перерахунок проведуть після того, як до Держреєстру загальнообов'язкового державного пенсійного страхування надійдуть дані про ЄСВ за перший квартал цього року. За графіком це відбувається до середини травня. Тож очікується, що перераховані виплати працюючі пенсіонери отримають у червні за квітень та травень.
1 квітня завершується перехідний період, під час якого гуманітарку до України пропускали за наявності паперової декларації про товари та без визначення унікального коду гумдопомоги, який надається автоматизованою системою. З початку квітня гуманітарка йтиме уже через цифровий облік.
Автоматизована система реєстрації гумдопомоги працює з 1 грудня 2023 року. Тоді ж мали скасувати паперові декларації. Але після численних звернень волонтерів застосували перехідний період, під час якого можна було обирати паперовий або цифровий спосіб обліку.
З 1 квітня діяти треба буде через цифрову платформу. Для цього:
В разі розбіжностей між декларацією та тим, що надійшло, треба заповнити інвентаризаційний опис. Про цільове використання гумдопомоги подається автоматичний звіт, до якого підтягуються дані декларації або інвентаризаційного опису. В разі помилок у звіті чи описі, до кінця місяця можна подати уточнюючий звіт або опис.
Проміжні репарації – це одноразові грошові виплати розміром 3 000 євро, які передбачені потерпілим від сексуального насильства, пов'язаного із війною. Пілотний проєкт щодо виплат стартував на початку березня і до кінця місяця має завершитися процедура верифікації 40 постраждалих осіб.
Після верифікації постраждалі отримають статуси та перші проміжні репарації. На середину весни, тобто на 15 квітня, запланували повномасштабне розгортання проєкту. Загалом його пілотна фаза триватиме до кінця жовтня 2024 року.
"До жовтня хочемо сформувати певну практику та досвід. І, можливо, будемо брати до уваги інші злочини, не лише сексуального характеру", - сказала віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
За її словами протягом року проміжні репарації планують надати близько 500 постраждалим.
У березні розпочалася процедура реєстрації учасників НМТ-2024 . До 11 квітня вони можуть зареєструвати свої електронні кабінети та подати необхідні документи: сканкопії або фотокопії паспорту, податкового номеру та документу про освіту (довідка зі школи встановленого зразка для випускників цього року, свідоцтво про закінчення школи або атестат – для випускників минулих років).
Зареєструватися можна як на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, так і вперше – через застосунок "Дія" (якщо є ID-карта або біометричний закордонний паспорт).
Хоча реєстрація на НМТ-2024 завершиться 11 квітня, до 15 квітня у учасників буде можливість внести зміни щодо предмету на вибір, населеного пункту під час тестування, потреби щодо участі у додатковій сесії.
Після успішної реєстрації надходить відповідна інформація від регіонального центру і є можливість створити сертифікат НМТ, який разом із паспортом потрібен для участі у тестуванні.
Про точну дату та місце, де учасник буде проходити НМТ, інформація надійде окремо, максимум до 8 травня.
Орієнтовно у середині квітня має відбутися халвінг біткоїна – зменшення удвічі винагороди для майнерів. Така дата настає кожні чотири роки після того, як кількість блоків транзакцій з часу останнього халвінгу досягає 210 000.
У 2020 році відбувся третій халвінг біткоїна, в результаті якого винагорода майнерів склала 6,25 токенів. Після очікуваного у квітні-2024 четвертого вона становитиме 3,125 токенів, а щоденний випуск скоротиться з 900 до 450 токенів.
Згідно із динамікою вартості біткоїна, після халвінгу відбувається зростання його вартості.
Що ж до темпів здороження, то дослідники спостерігають таку тенденцію: після кожного наступного халвінгу вони менш інтенсивні відносно попереднього. І це свідчить про те, що ринок стає більш зрілим. Протягом чотирьох років після першого халвінгу BTC зріс приблизно на 5500%, після другого халвінгу – на 1250%, після третього халвінгу – на 700%.
З 1 березня змінився алгоритм нарахування допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. У Кабміні визначили категорії, яким виплату призначають автоматично, уточнили перелік тих, хто може знову подати заяву на пролонгацію.
До кінця березня мали б завершити прийом заяв, щоб допомогу ВПО могли отримати за перший місяць весни. Проте кількість звернень виявилася настільки великою, що строки уряд продовжив. В Кабміні повідомили , що для отримання допомоги на проживання за березень, заяви можна буде подати до 30 квітня.
Термін виплати допомоги на проживання становить шість місяців. Заяву на неї особисто можуть подати:
Протягом квітня ще триватиме деклараційна кампанія-2024. До 1 травня мають подати декларацію про доходи фізособи у таких випадках:
Будет полный халвінг, полная ЭУропа уже натупила, теперь наступит полный "халвінг"! Ответить | С цитатой
працюючим пензам повышать ?
Пошли н а )(
или работайте или получаете пенсию
а то вы хотите и рыбку сьесть на )( у сесть
и какая то хи тро пая b л это придумала?
должно быть как в Эвропе а не как ко дл яке ! Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1