У Дніпрі сьогодні в спортивній залі університету ім. Альфреда Нобеля пройшов чемпіонат України з воркауту 2024 — стрітліфтинг, воркаут рекорди та воркаут батли серед аматорів.
Змагання проходили в рамках щорічного фестивалю здорового способу життя «Mix Battle Fest». Зібрав фестиваль більше сотні учасників.
Дніпрянці Евеліні 9 років. У своїй категорії вона — переможниця з віджимань на брусах.
«Починалося усе з дворових турніків. Просто цікаво було. З однолітками гралася. А зараз уже на змаганнях. Хвилювання майже не було», — каже дівчинка.
«Ми як побачили, що у доньки є хист, вирішили розвивати її у цьому виді спорту», — розповіла мама Евеліни — Христина.
Аби стати успішним в цьому виді спорту потрібно мати мотивацію та сильне бажання. Так вважає тренер Евеліни Олександр. Хлопець займається воркаутом 5 років, три з них — тренує. Як приклад для своїх учнів — узяв теж участь у змаганнях й став чемпіоном.
«Посів перше місце: були підтягування на брусах та відтискання. Я не очікував взагалі на перемогу, адже підготовку до змагань почав за місяць! Були хлопці сильніші за мене. Радий дуже цій перемозі. Бо перше місце дає можливість у подальших чемпіонатах змагатися з професіоналами. Це моя мрія. Я живу цим видом спорту», — сказав чоловік.
«Головна мета змагань — залучити якомога більше молоді до здорового способу життя. Ми прагнемо, щоб спортсмени отримували визнання за свої результати», — поділився заступник директора департаменту - начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олександр Осипов.
На чемпіонат України серед аматорів відбір пройдуть лише ті атлети, які відповідатимуть рівню від 3 дорослого розряду до КМС (Кандидата у майстри спорту, — ред.).
«Переможці та призери чемпіонату України з воркауту серед аматорів отримають допуск до змагань серед професіоналів. Федерація воркауту України присвятила цей чемпіонат Героям-захисникам України: Владиславу Вороніну з позивним «Вудсток» та Андрію Гусаку з позивним «Лицар» - бійцям 47 ОМБр «Маґура» Збройних сил України. Вони загинули, захищаючи нашу країну від російських окупантів. Андрій, наприклад, традиційно виступав на воркаут-змаганнях України. Обидва — спортсмени. До того ж, вони закінчували цей університет, тому місце проведення — символічне. Ми хочемо, щоб молоде покоління зростало на прикладі героїв сьогодення», — прокоментував Гауранітай Шуліка, представник Громадської організації «Стріт воркаут України».