В этом днепровском музее прошел яркий праздник в честь Алексея Теплого.
На прошедших выходных в Днепре массово отмечали праздники Колодия и (по старой памяти) Масленицу.
Но на эти же дни выпадает еще один праздник – древний украинский, Алексея Теплого.
В Музее спротиву Голодомору состоялась яркая реконструкция этого праздника, о чем там сообщили:
«Вчора було свято Теплого Олекси.
З цієї нагоди у Музеї відбулася лекція-екскурс пані Віри Аннусової з елементами реконструкції цього колоритного, але призабутого українського народного свята. Нашим відвідувачам відкрилася чиста криниця народних звичаїв, глибокий світ народної культури, що зазнав незворотних змін у вирі колективізації і Голодомору.
День Теплого Олексія - початок весняних хліборобських клопотів українського селянина. Після цього дня розпочиналися польові роботи, а саме сіяння ячменю. Але цей день був важливим не лише для хліборобів, але й для рибалок і найважливіше, для бджолярів. В цей період з'являються перші медоноси (квітне берест, верба, згодом клен, ранні квіти).
Традиційно в цей день вшановували бджіл. Виготовляли своєрідні обереги з гілочок згаданих вище перших медоносів. А ще - "качали обновки", закликаючи рясний медозбір і достаток. На столі цього дня обов'язково був мед.
Віра Андріївна розповіла і про низку народних прикмет, які стосуються цього дня і фіксують зміни у природі з приходом весни. Йдеться про лисяче "новосілля" (міграції лисів), розбивання щукою криги (початок нересту), пов'язані з цим забобони і їх підгрунтя.
Дружня і тепла розмова після докладно проілюстрованої лекції тривала півтори години! Наші допитливі гості глибоко цікавилися особливостями народних свят весняного циклу, народного харчування тощо».
Фото Музея спротиву Голодомору.