Днепровский колледж культуры представил новый спектакль «Назар Стодоля» по произведению Тараса Шевченко.
Премьера была приурочена к 210-летию со дня рождения Кобзаря. Новый спектакль в очередном раз доказал, что и в наше время наследие Тараса Шевченко может звучать очень актуально и интересно.
Премьеру подготовили студенты 3-го курса Театрального отделения Днепровского колледжа культуры, режиссером постанови стал известный педагог и режиссер Григорий Богомаз-Бабий.
В спектакле прозвучали песни на стихи Тараса Шевченко и Маруси Чурай в исполнении Ирины Курлюк и Татьяны Левчук.
Посмотреть премьеру «Назара Стодоли» зрители смогли совершенно бесплатно.
На премьере побывала известная исследовательница культурной жизни Днепра Ирина Семенчук, которая поделилась такими впечатлениями:
«Не дивлячись на те, що на сцені грали студенти 3-го курсу коледжу, вони тримали зал як висококласні професіонали. Було не просто цікаво слідкувати за героями, а всі по-справжньому переживали за Назара і Галю і їх долю. Мені дуже бажалося, щоб по - заслузі отримала Стеха. І она отримала...Але гововне в цій п'єсі те, що актуальне і по-сьогодні. В своєму творі Тарас Шевченко підіймає болюче питання взаємодії з росіянами. Так, полковник Молочай заможній і бажання батька віддати своє чадо до тих рук, які міцно триають гаманець було доволі частим явищем. І це невзираючи на те, що Хома Кичатий порушує договір з Назаром на його брак з Галєю. Мабуть, честь вже не популярна серед козацької старшини. Цей факт відразу кидається в очі.
Тарас Шевченко написав цей твір у 1843 році. Це вже після розгрому останньої Запорожської Січі Катериною II у 1775 році. Але дія п'єси розгорається ще в 17 столітті. Молочай на законних правах нареченного, скоріш за все, міг з'явитися після Богданового Договіру у 1654 року.
Усі ці дати промайнули в голові, але історію назад не прокрутиш . І хоч за умовами дороговору Україна не входила до складу росії, там мова йшла за взаємодопомогу, за поребриком вирішили по іншому. І досі розхлинаємо і маємо, що маємо.
Я щиро дякую за саме цю постанову на день народження Кобзаря!».
Фото Ирины Семенчук и Ирины Галай.