Это случилось больше 110 лет назад, инициатором этого был Дмитрий Иванович Яворницкий.
В последние годы в Днепре активно проводится топонимическая реформа. В ее процессе с карты города исчезают названия, связанные с империалистическим прошлым и государством-агрессором. А все топонимы переведены на украинский язык.
При Российской империи нам искусственно насаждался российский язык, - в том числе, и в топонимии. Но, оказывается, первые украинские улицы в Екатеринославе появились еще до Октябрьского переворота. Инициатором таких переименований стал профессор, академик Дмитрий Иванович Яворницкий.
Любопытно, что в нашей губернии украинские улицы в Новомосковске появились даже раньше, чем в столице губернии.
Об этом в группе Рідна Новостепанівка (Цікавинки з історії Новомосковського краю) рассказал Игорь Лысенко:
«В 1912 році Київська газета «РАДА» писала про те, що Катеринославська міська дума за порадою професора Д.І. Яворницького постановила надати деяким вулицям в Катеринославі історичні назви, замість тих, що не мають ніякого зв’язку з місцевим краєм, а часто і не мають ніякого глузду.
Тепер будуть у нас вулиці : Кошова, Радна, Бунчукова, Запорожська, Гайдамацька, Хмельницька, Гетьманська, Половицька, Сіркова.
На двох вулицях, що перерізають Лагерну (прим.: сучасний проспект Науки, нещодавно Гагаріна) вже прибито нові таблички: «Гетьманская» і «Хмельницкая».
Хочемо нагадати, що в сусідньому Новомосковську вже кілька років існують назви головних вулиць : Запорожська, Паланочна, Кошова, Гетьманська, Калнишевського та Половицька.
Доречі, 5 травня 1912 року професор Дмитро Іванович Яворницький прочитав цікаву змістовну лекцію про Запоріжжя в залі Новомосковської ремісничої школи. Всі кошти від лекції пішли на користь цієї школи.
Треба сказати, що новомосковці дуже зацікавились козацькою історією краю і зала була повна слухачів».