В галерее Артсвит (Крутогорный спуск, 21-а) открыта грандиозная выставка World Press Photo 2023.
На этой выставке представлены результаты ежегодного конкурса World Press Photo, лучшие образцы фотожурналистики и документальной фотографии.
В экспозиции - работы всех 24 региональных победителей всемирного конкурса из 23 стран мира. Они отражают все главные новости 2022 года: от документации войны в Украине и исторических протестов в Иране до реалий Афганистана под контролем Талибана и климатического кризиса в Марокко, Австралии, Перу и Казахстане.
На открытии выставки побывал известный днепровский фотограф, победитель и лауреат многих конкурсов Сергей Дивеев, поделившийся такими впечатлениями:
«Фотографія буває дуже різна, відповідно і відповідь на питання "навіщо" буде звучати дуже по-різному.
Можна знімати місця, де буваєш, щоб зафіксувати свої враження про них.
Можна портрети, щоб запам"ятати людей, чи навпаки - надати їм якогось образу. Це близько до попереднього пункту.
Вулична, снепшот-фотографія, жанрова - шукають вирішальний момент, миттєву красу, яка існує долю секунди, поки спрацьовує затвор.
Класичні фотоісторії є візуальними доповненнями, а інколи і головними частинами, разом із текстами про людей, події, явища, і як правило не існують без тексту.
У концептуальній фотографії сам медіум скоріше є провідником у світ ідеї автора, а не самодостатнім явищем.
І у всіх вищенаведених випадках, а також у ще більшій кількості не згаданих мотиви натиснення на кнопку затвора будуть дещо відрізнятися, лежачи в площині між "зберегти пам"ять", "вловити зникоме", "виразити ідею", "розповісти історію".
А в цілому допитливість, жага пізнання і випробувань є головними рисами людини, які рухають її вже протягом десятків тисячоліть. Так що пролізти кудись із камерою щоб дізнатися, як якась річ чи явище виглядають на знімку, і можливо розповісти світові - просто природне бажання для тих, хто вибрав саме фотоапарат своїм інструментом».
Фото Сергея Дивеева.