7-го декабря во многих странах отмечают Всемирный день национального украинского платка – хустки.
Вчера во многих организациях Днепра и области прошли специальные мероприятия и флешмобы к этому празднику.
В Центральной библиотеке Днепра в праздничный день открыли тематическую выставку:
«У Всесвітній день української хустки в відділі мистецтв відбулася презентація виставки "Чарівні хустки" від Наталії Чарівної.Свої хустки художниця створює саме на полотні – на основі картин намальованих олією, а потім малюнок переноситься на хустку. До їх створення пані Наталію підштовхнула війна, у них – відображення нашого сьогодення.
Художниця намагається переробити жахи війни й залишити чарівність і красу, радості й перемоги – все те, чим ми живемо зараз і чим пишаємось».
Днепропетровский исторический музей и Украинский химико-технологический университет провели совместное мероприятие:
«На базі музею Українського хіміко-технологічного університету наша Наталія Лисовець провела захід присвячений до дня української хустки.Студенти дізналися більше про різновиди хусток, що побутували на наших теренах у 19-20 ст. та ознайомилися з найпопулярнішими способами їх пов'язування.
Ми вдячні колегам з університету за можливість співпраці зі студентами та сподіваємось, що такі інтерактивні заходи мотивують молодь до вивчення традиційної культури українців».
Яркий праздник устроили в Днепровском Дворце детей и юношества:
«У філії Міського Палацу дітей та юнацтва, за адресою, вулиця Велика Діївська 213-Б день української хустини відзначили примірянням яскравих національних головних уборів на самих маленьких - красунь-країночок.Наші хустини найяскравіші!
Наші красуні найчарівніші!
Наш палац найкращий!
Все буде добре!».
Днепровских детей поддержали воспитанники Чаплинского лицея:
«Здобувачі освіти 4 класу Чаплинського ліцею беруть участь у національній фотосесії до Дня української хустки “Святкове хусткування”, в рамках проведення ІІ обласного відкритого навчально-виховного проєкту “Патріотичний марафон”».
Традиционно в День хустки праздник организовали и в Днепровском Доме искусств.