Сегодня, 1 декабря, а также 3 декабря в Днепровском художественном музее пройдут интересные мероприятия.
Сегодня в 16 часов в Художественном музее (ул Шевченко, 21) состоится открытие новой выставки «С верой в Победу». На ней будут представлены новые работы членов Школы-студии изобразительного искусства известного днепровского художника и педагога Валерия Сосны.
Выставка будет открыта до 24 декабря.
А в воскресенье, 3 декабря, в Художественном музее состоится творческая акция (включающая лекцию, мастер-класс и интерактивную выставку) «Ой, хто Миколая любить…».
О ней в музее рассказали следующее:
«3 грудня о 14:00 у Дніпровському художньому музеї відбудеться мистецька акція (лекція+майстер-клас) до Дня святого Миколая та дня народження відомого українського художника, педагога МИКОЛИ ПОГРІБНЯКА.
Шановні друзі – і маленькі, і дорослі! Запрошуємо вас на свято Миколая!
У програмі передбачені такі заходи:
Цікава розповідь про Миколу Степановича Погрібняка, який народився 5 (18) грудня 1885 року на Святителя Миколая, у відомому з початку ХVIII століття селі Козацькому Звенигородського повіту на Київщині. Тому батьки й нарекли його на честь одного з найулюбленіших у народі святих.
Більшу частину свого життя Микола Погрібняк прожив у нашому місті. Він виявив себе талановитим ілюстратором української дитячої книжки, є автором не лише художнього оформлення, а й деяких творів для дітей: “Дід та баба” (1924), “Пісня про гарбуз” (1924), “Казка про павука, горобця та шуліку” (1925), “Сім’я тварин” (1925), “Омелькова сім’я” (1925), “Ті, що не сіють” (1926), “Коза-дереза” (1926), “Посуд: казка” (1926). Державне видавництво України видало 16 дитячих книжок з його ілюстраціями.
Також ви зможете переглянути невелику віртуальну виставку “зимових картинок” Миколи Погрібняка й почути спогади його учнів.
А ще на вас чекає дивний світ декоративно-ужиткового мистецтва Миколи Погрібняка, зокрема, розповідь про його багаторічну працю з вивчення й створення українського орнаменту та майстер-клас від Вікторії Мунтян, на якому ви власноруч розпишете горнятко мотивами погрібняківської орнаментики.
Кураторки акції – наукові співробітниці ДХМ Ірина Мазуренко, Вікторія Мунтян
Реєстрація на лекцію відбувається за попереднім записом за телефонами: 056 744 60 36, 099 632 07 32».