Сегодня, 23 ноября в Днепровском Доме архитектора (ул. Грушевского, 1) состоится презентация нового издания об архитектурном модернизме 1950-80-х годов.
Подготовка и издание этой книги стали результатом поддержки проекта Украинским культурным фондом и немецкими партнерами.
Сегодня издание будет презентовано в Доме архитектора, начало – в 15 часов.
Вот что об этом издании рассказали организаторы мероприятия:
«Презентація українсько-німецького видання «Fragile Heritage. Архітектурний модернізм Українського Півдня та Сходу: кінець 1950–1980-ті».
Це комплексне дослідження та велика робота команди, яка описує дослідження історико-архітектурної спадщини та дає змогу ознайомитись з прикладами вітчизняного модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України.Книга реалізована в результаті грантового проєкту від Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, який отримав фінансування від Українського культурного фонду, та в партнерстві з Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою ім. В. Заболотного (м. Київ) та Баугауз-Інститутом історії та теорії архітектури і планування Університету Баугауз (м. Веймар).
Задум інституалізувати вітчизняні зразки модерністської спадщини України був давно. Робота мала початися, але лютий 2022 змінив усі попередні плани. Лише ближче до кінця року команда проєкту почала відновлювати професійну взаємодію, щоб зрозуміти, як тема архітектурного модернізму може стати в пригоді Україні, спадщину якого руйнують росіяни.
Робота почалася з аналізу локальних ініціатив, які популяризували модерністську спадщину. Матеріал засвідчив, що дослідження та збереження архітектури кінця 1950-1980-х років може стати ключовою темою повоєнного відновлення України. Було виокремлено сім ареалів українського модернізму: київський, донбаський, придніпровський, харківський, південний з центром в Одесі та західний з центром у Львові.
Видання підсумовує попередні дослідження історико-архітектурної спадщини вказаного періоду, розкриває витоки й значення архітектури другої половини XX ст., представляє зразки другого вітчизняного модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України.
На презентацію запрошуються архітектори, представники наукової громадськості, краєзнавці та усі, кому небайдужа новітня історія Запоріжжя, дніпра та інших міст Півдня і Сходу України».