Несмотря на существующий в Украине запрет на посещение лесов, многие отправляются в заповедник за грибами и просто на прогулки.
Страдает от этого и Днепровско-Орельский заповедник. Но здесь вместе с полицией регулярно ловят нарушителей.
Об очередном рейде в группе «Природный заповедник Днепровско-Орельский» рассказала Екатерина Колесникова:
«29 жовтня державною службою охорони природно-заповідного фонду спільно з працівниками управління патрульної поліції у Дніпропетровській області було проведено спільні заходи щодо попередження, виявлення та фіксування фактів порушення природоохоронного законодавства на території природного заповідника "Дніпровсько-Орільський". В ході спільних заходів були виявлені порушники режиму територій заповідника, а саме збирали гриби, на даних порушників були складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 91 КУпАП. Матеріали на порушників направлені до суду.
Нагадуємо, що перебування, прохід, проїзд заповідником заборонено, також заборонено збір рослин, грибів, добування тварин відповідно до статті 16 Закону України "Про природно-заповідний фонд" та тягне за собою адміністративну та матеріальну відповідальність (відшкодування збитків)».
Занимаются в заповеднике и реинтродукцией редких и исчезающих растений.
Реинтродукция — это намеренное перемещение и выпуск организма в пределах естественного ареала вида, из которого он исчез. Целью реинтродукции является воссоздание природной популяции целевого вида в его природном ареале.
Вчера специалисты обследовали, как приживаются эти растения, и установили возле них специальные таблички.
Об этом сообщил директор Ботсада ДНУ Анатолий Кабар, который работал в группе специалистов:
«30.10.2023 року.
Поїздка до Дніпровсько-Орільського природного заповідника за тематикою грантових наукових досліджень за фінансування Міжнародної Ради ботанічних садів з охорони рослин (BGCI), пов'язаних з реінтродукцією рідкісних та зникаючих видів рослин в природні екосистеми.
Встановлення табличок».
Фото – Екатерина Колесникова и Анатолий Кабар.