Наша область – одна из самых богатых в стране на археологические памятники разных эпох.
Специалисты продолжают выявлять, описывать, документировать и вносить в Государственный реестр археологических памятников Украины такие объекты.
Только в нынешнем году в этот реестр внесены 2341 археологические памятника, расположенных в нашей области!
Подробней об этом сообщили в Днепропетровском областном центре по охране историко-культурных ценностей:
«У 𝟮𝟬𝟮𝟯 році 𝟮𝟯𝟰𝟭 пам’ятку археології Дніпропетровської області було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Включенню пам’яток археології Новомосковського, Павлоградського, Синельниківського районів Дніпропетровської області в Державний реєстр передувала велика робота з їх верифікації шляхом безпосереднього огляду та опрацювання архівів нашого Центру та звітів археологів, що зберігаються в Інституті археології Національної Академії наук України. Головна аналітична робота була виконана завідуючим відділом охорони пам’яток археології Центру археологом Олександром Мишустою.
Усі занесені до Державного реєстру пам’ятки археології є не тільки перлинами історії Придніпровського краю, надбанням держави, а і входить часткою у всесвітню культурну спадщину.
Ця робота набуває особливої значущості нині, в період відстоювання Україною своєї незалежності.
Більшість з цих пам’яток складають кургани. Кожен курган – неповторна і унікальна могильна споруда, яка містить складну систему поховальних споруд і є свідченням зниклих цивілізацій та невідтворним джерелом знань про життя, матеріальну та духовну культуру давнього населення Степового Придніпров’я.
Спільними зусиллями органів охорони культурної спадщини та науковців робота щодо виявлення та облікування археологічних об’єктів культурної спадщини продовжується».