Патріотичне виховання дітей та молоді, розвиток волонтерського руху. Таке завдання профільному департаменту мерії дав міський голова Борис Філатов.
Тридцятого травня директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання міської ради Дарʼя Біла, яка цього дня є черговою по місту, перевірила виконання доручення мера, відвідавши один із закладів позашкільної освіти.
Тут петриківським орнаментом розписують туби до порохового заряду легендарної британської гаубиці «777», які потім віддають охочим за донат, а усі зібрані кошти — на допомогу військовим.
Загалом за витвори декоративно-ужиткового мистецтва з уламків від ракет, декоративних «їжачків», тубусів ручної роботи, снарядів та гільз департаментом молодіжної політики та національно-патріотичного виховання з початку повномасштабного вторгнення вже зібрано понад 200 тис. грн на допомогу захисникам.
«Розпис тубусів — це про патріотичне виховання і волонтерський рух. Патріотичне виховання — це невідʼємна складова державності. Сьогодні діти від самого малечку знають, що в країні війна, і ми можемо жити у нашому місті завдяки захисникам, яким маємо допомагати. У цьому закладі позашкілля з дітками молодшого віку створюють малюнки, листівки з привітаннями, обереги для захисників.А вихованці більш старшого віку долучаються до розпису таких тубусів. Розписується їхній каркас, який цілком безпечний. Прикрашання такого тубусу, за словами дітей, є символом життя. Попри війну й усі жахіття воно триває, і добро, а з ним і Україна, обовʼязково переможе. Поки наші військові боронять нашу країну, ми маємо виховувати дітей і допомагати. Словом, патріотичне виховання, волонтерство — це те, про що ми кожного дня говоримо з дітьми», — підкреслила Дарʼя Біла.
Вихованка закладу позашкілля Наталія Волошенко з шести років займається петриківським розписом і теж долучилася до розмальовки згаданого тубуса.
«Це моя перша така робота. Розмальовувала цей тубус чотири дні. Залишилось зовсім трішки, аби закінчити роботу. Планую меншим діткам давати майстер-клас щодо петриківського розпису», — розповіла дівчина.
Також під час інспекційного обʼїзду чергова по місту відвідала відкриття чергової дитячої точки «Спільно», які облаштовують у закладах позашкільної освіти Дніпра. Цього разу її відкрили на базі дитячо-юнацького Центру «Штурм».
У відповідь на виклики війни міжнародна організація «ЮНІСЕФ» розпочала в Україні масштабну програму гуманітарної підтримки «Спільно», яка забезпечує дітей та їхні родини соціальними послугами. У рамках програми надається: неформальна освіта та розвиваючі заняття для дітей; консультаційна підтримка для сімей із числа ВПО; консультації психолога, соціального працівника тощо.
Дитячі точки «Спільно» – це безпечний і затишний простір для дітей, де працюють професійні педагоги, аніматори та психологи, які проводять творчі заняття для дітей, грають із ними в розвиваючі ігри. У такий спосіб діти отримують доступ до освітніх заходів та корисного дозвілля під час повномасштабної війни.
«У нас чотири такі точки по місту в закладах позашкільної освіти, три з них саме на базі дитячо-юнацького Центру «Штурм». Обирали відповідні локації розміщення таким чином, аби мешканцям із різних районів міста було зручно дістатися», — підкреслила Дар’я Біла.
Пані Тетяна з Бахмута, а нині мешкає у Дніпрі і разом зі своїми дітьми відвідує точку «Спільно».
«Тут з дітками гарно грають, проводять розвиваючі заняття, вони малюють. Відкриття такого простору — це дуже гарно, тому що діти тут спілкуються одне із одним. А для них — це найкраще!», — сказала пані Тетяна.
А ще цього дня чергова по місту проінспектувала тимчасове укриття у Міському палаці дітей та юнацтва (вул. Набережна Перемоги, 5). Загалом у закладах позашкільної освіти створено 8 найпростіших укриттів.
У згаданому закладі розширили приміщення під укриття. Тепер це три зони з новим ремонтом, освітленням, подовжувачами, запасами питної води, інтернетом, розраховані на 400 осіб. Також тут відремонтовані вбиральні.
«Одна із зон укриття прикрашена петриківським розписом. Тут яскраві сидіння. Ця локація для діток більш молодшого віку. Коли приміщення яскраве та кольорове — дітям легше тут знаходитися. Їм не страшно спускатися сюди. Загалом у закладах позашкілля збільшилася кількість вихованців. Багато дітей до нас прибуло з тимчасово окупованих територій. А відтак — і розширюємо площу укриттів. Перевіривши цю локацію, переконалася у належній підготовці укриття», — додала Дар'я Біла.