Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
05.03.2023

Мовний клуб, мінікафе, допомога армії й переселенцям. Бібліотека в Дніпрі стала волонтерським осередком

Мовний клуб, мінікафе, допомога армії й переселенцям. Бібліотека в Дніпрі стала волонтерським осередком

Обласна бібліотека для молоді імені Свєтлова в Дніпрі працює як волонтерський хаб. Допомогою переселенцям та армії, розповідають співробітники закладу, вони займаються з 2014-го року.

Активізували ж роботу з початком повномасштабної війни: започаткували нові проєкти й відродили ті, що були, – зокрема, клуб для охочих вивчати українську мову.

Охочі безкоштовно вивчити та вдосконалити українську в бібліотеці збираються щочетверга.

Ведуча клубу, кандидатка філологічних наук Ірина Пасько каже: працюють вже майже рік, з травня 2022-го. Пробували різні формати роботи, зрештою зупинилися на оптимальному. У першій половині заняття розбирають та вивчають правила граматики.

Решту часу присвячують інтерактивним іграм.

«Зараз ми знайшли баланс: частину заняття ми розбираємо граматику, а частину заняття – граємо, говоримо. Це найкращий варіант. Спочатку у відвідувачів були якісь дуже конкретні запити: «Розберімо звертання, кличний відмінок». Потім, коли ці запити вичерпалися, я почала пропонувати теми сама», – сказала Ірина Пасько.

Жінка веде клуб на волонтерських засадах.

«Люди несуть це в родини, вони українізують своїх дітей, онуків, тому я думаю, що моя праця недаремна. За весь час через наш клуб пройшло кілька десятків людей. Кістяк теж склався – це 13-15 людей, які ходять постійно», – каже Ірина.

«Я бачу, що вони радіють, що їм це потрібно, що за майже рік вони не припинили ходити, приводять друзів, намагаються говорити українською. Для багатьох із них це розвага, але це – українізація, хоч і маленькими кроками», – додає Ірина.

На зібрання клубу ходять люди старшого й середнього віку, молодь – менше. Серед «учнів» Ірини є і дніпряни, і переселенці.

«Намагаємося говорити українською мовою. Навіть розповісти про себе – тільки українською. Чужі помилки помічаєш зразу, свої – не так. Мова йде в комплексі – як цікавість до всього українського. Почала цікавитися історією України, українською літературою», – говорить одна з відвідувачок клубу Людмила.

Окрім розмовного клубу, у бібліотеці імені Свєтлова започаткували низку проєктів для підтримки української армії та переселенців.

Зокрема, діє імпровізована мінікав’ярня для військових. Бійців, які приходять до бібліотеки за книгами або просто – відксерити документи, пригощають кавою з печивом.

Директорка бібліотеки Ольга Матюхіна каже: таким чином хочуть підтримати тих, хто боронить Україну.

«Згодом ми хочемо поставити кавомашину, можливо, якийсь декор, щоб створити для хлопців приємну атмосферу, огорнути їх теплом», – розказала вона.

У читальному залі триває виставка робіт художниці-аматорки Наталії Артеменко.

Також у бібліотеці шиють робочі рукавиці для військових, перетворюючи вживані речі, як-то джинси, на потрібний виріб.

З літа 2022 року виготовили близько 5 тисяч рукавиць. Усі їх відправили на передову.

Для пошиття рукавиць збирають старі джинси.

Окрім того, тут збирають речі для поранених військових – ліки, білизну, подушки, специфічного «крою» шкарпетки тощо.


Текст: Юлія Підгола

UA: ДНІПРО »

Читайте також:

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності