Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
30.06.2021

Станції моніторингу та перевірка води: у місті перевірили стан річки Дніпро

Станції моніторингу та перевірка води: у місті перевірили стан річки Дніпро

Викиди в атмосферу, цвітіння річки Дніпро влітку. Чому її води стають зеленими, та як цьому запобігти. Стан води моніторять щомісяця, і наразі через рясні дощі її показники в нормі, - зазначають науковці.

А міська влада, зі свого боку, своїми рішеннями зобов'язує дніпровські підприємства встановити спеціальні станції моніторингу атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон та контролювати стан стічних вод у каналізаційні мережі Дніпра.

Так у сквері «Прибережний» до міжнародного дня річки Дніпро перевірили якість води (тестсистема Вінклера). Знадобилося лишень взяти пробу з Дніпра та змішати з декількома хімічними реагентами.

«Ми виміряємо так званий рівень кисню у воді і з'ясуємо: буде мор риби через цвітіння чи ні», - пояснив старший науковий співробітник галузевої науково-дослідної лабораторії «Охорона навколишнього середовища» університету залізничного транспорту імені ак. В. Лазаряна Максим Сорока. На дослідження знадобилося 10 хвилин і змішана рідина вийшла рубінового кольору: «Як бачите, вона за шкалою в зеленій зоні, тому поки немає замуленості, та риба не помре. Така чистота Дніпра ще й після рясних дощів, що бувають часто у нас. Моніторимо води Дніпра щомісяця», - поділився науковець.

Цвітіння річки - це результат її забрудненості, і щоб цього не було, потрібно, щоб люди почали ставитися до води уважніше, - вважає голова громадського об'єднання підводних мисливців та рибалок Валентин Левшин:

«Треба не використовувати фосфатів людям, а підприємствам правильно утилізувати свої відходи і не скидати їх у воду. Наразі рибі не загрожує масовий мор у Дніпрі».

«Міська влада не стоїть осторонь проблеми. У нас промислове місто, і ми маємо багато підприємств (понад 600), які зобов'язали до кінця 2021 року встановити спеціальні станції моніторингу атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон та контролювати стан стічних вод у каналізаційні мережі міста. Бо їх діяльність може призвести до погіршення стану атмосферного повітря, поверхневих чи підземних вод», - повідомив начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Іван Бондар.

Чиновник додав, що у Дніпрі затверджена Комплексна програма екологічної безпеки на 2021-2025 рр.. І найбільшими підприємствами-забруднювачами міста на межі санітарно-захисних зон встановлено 5 постів моніторингу: ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» (3 пости), «Придніпровська теплова електрична станція» та АТ «ДТЕК Дніпроенерго» (2 пости).



Прес-служба Міської ради »


Вежливая муха  (01.07.21 13:15): Не рекомендую лезть п Днепр после второй дозы вакцины.. Відповісти | З цитатою
Митяй  (01.07.21 09:40): Все распахано от берега до берега. Куча удобрений вносится в поля, чтобы хоть как то снять очередной урожай подсолнуха. Все эти удобрения смываются дождями в реки (лесозащитные полосы ушли на дрова). А удобрения прекрасная питательная среда для спирулиновых водорослей. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Горожанин  (01.07.21 09:15): Сперва засыраем все дружно а потом возмущаемся ох ты, ах ты, как же так ? Відповісти | З цитатою
Реально  (01.07.21 07:46): БОЛОТО! Толи было раньше, а теперь здобулы. Відповісти | З цитатою
Афина  (01.07.21 06:57): Надо перекрыть все неочищенные стоки. Просто , даже без штрафов, останавливать предприятия, стоки которых превышают допустимые нормы. Независимо от того, кто хозяин, применяя , в случаях сопротивления, нацгвардию.
Правда очистные Днепрводоканала , например ЛСА , не справляются с очисткой стоков. Но для модернизации той же ЛСА нужны миллиарды долларов))). Там, где ЛСА сливает якобы очищенные стоки, Самара в прошлом году цвела в ноябре!
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Днепр_2  (01.07.21 05:57): Пока есть течение вода не цветет.
Как только начнут перекрывать пропуск воды на ГЭС, сразу зацветет.
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 2
Сторонник реальности  (01.07.21 00:09): "Чиновник добавил, что в Днепре утверждена Комплексная программа экологической безопасности на 2021-2025 г.г." (c)

А смысл? Всё равно вся эта программа до ж**ы. Как загрязняли, так и будут.
Відповісти | З цитатою
Таки да  (30.06.21 23:52): Еще каких-то 35 лет назад брали воду для ухи или каши прямо из Днепра или Орели. Ныряли с кастрюлей вверх дном и на глубине переворачивали и набирали воду. И в то время город был в 10 раз "промышленней" Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
макс  (30.06.21 22:05): Просто офигенно - виноваты люди , а то что днепр зеленеет летом - нам мерещится , мы то не профессионалы , а профессионалы говорят все в норме - цвести не может ... жесть . Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Фото, відео, архів новин доступні у повній версії сайту
Повна версія сайту
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Політика конфіденційності