Дніпропетровщина щорічно посідає одне з перших місць у порівнянні з іншими регіонами країни, за загальною кількістю пожеж в природних екосистемах.
З початку 2021 року в екосистемах на території області вже виникло 405 пожеж на площі 293.2 га, з них 270 пожеж трави та іншої сухої рослинності.
Щодоби на території Дніпропетровської області виникає від 30 до 70 пожеж в природних екосистемах.
Дуже часто буває, що вогнеборці не встигають загасити одну пожежу, як час їхати на іншу. І так впродовж усієї чергової доби. А це колосальні збитки, як для навколишнього середовища, так і багатотисячні затрати матеріальних та людських ресурсів, які й так на межі.
Зважаючи на стрімке зростання кількості пожеж в екосистемах, фахівці ДСНС окрім гасіння пожеж продовжують здійснювати роз’яснювальну роботу серед населення щодо заборони спалювання сухої рослинності.
За ініціативи Служби порятунку на Дніпропетровщині створено рейдову групу з представників правоохоронних органів, інспекторського складу підрозділів ДСНС, з метою активізації роботи щодо розкриття злочинів, пов’язаних з підпалами в екосистемах та вжиття заходів щодо виявлення та притягнення осіб винних у підпалах до відповідальності.
Так, 2-го квітня співробітники Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели спільний рейд з працівниками відділу аеропідтримки Департаменту патрульної поліції з метою виявлення порушників та накладання на них штрафів.
Під час рейдового заходу, виявлено пожежу в Дніпровському районі за межами села Обухівка, де горів очерет на відкритій території на площі 2 га. На жаль, палія знайти не вдалося.
З метою моніторингу ситуації з пожежної безпеки в населених пунктах та вжиття дієвих заходів для запобігання пожежам на відкритих територіях мобільна група і надалі буде працювати, залучаючи квадрокоптери (для виявлення та фіксування фактів розпалювання багать або підпалів з повітря).
У разі виявлення паліїв, винні будуть притягнуті до адміністративної чи кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства.